Zapowiedź meczu: Feta mistrza

W niedzielę Wisła Sandomierz zakończy emocjonujący, ligowy sezon spotkaniem z Unią Tarnów. Będzie to okazja to podziękowania piłkarzom i trenerowi za zdobycie mistrzowskiego tytułu.

Piłkarze Unii zajmują miejsce w środku tabeli, choć jeszcze pięć spotkań wcześniej byli bliscy miejsca spadkowego. Ostatnie pięć kolejek to jednak komplet zwycięstw. "Jaskółki" wygrywali kolejno z - Hutnikiem Nowa Huta (1-0), MKS Trzebinia/Siersza (1-0), Wolanią Wola Rzędzińska (2-1), Partyzantem Radoszyce (2-0) i Koroną II Kielce (4-1).

Jesienią spotkanie pomiędzy Unią i Wisłą zakończyło się remisem 2-2 (1-2). Wiślacy zdołali wywalczyć punkt w doliczonym czasie gry po golu Adriana Gębalskiego. W pierwszej połowie bramkę dla Wisły zdobył Łukasz Adamczyk.

W przerwie zimowej klub z Tarnowa opuścili m.in. barmkarz Dominik Pietuch (MLKS Żabno), Jan Kret (Sparta Kazimierza Wielka) i Dawid Sojda (Puszcza Niepołomice). Nowymi zawodnikami w zespole są m.in. pomocnicy Konrad Makowski (ze Spójni Landek) i Adrian Chłoń (z Ikara Odporyszów).

W drużynie Wisły żaden z zawodników nie pauzuje za kartki. Jutrzejsze spotkanie będzie okazją do świętowania mistrzostwa.