Stadion przy K3 nie spełnia wymogów na II ligę

W minionym tygodniu Miejski Stadion Sportowy w Sandomierzu wizytowany był przez eksperta ds. infrastruktury Komisji ds. Licencji klubowych PZPN. Przedmiotem wizytacji było sprawdzenie czy obiekt spełnia wymogi zdefiniowane w Podręczniku Licencyjnym PZPN dla Klubów II ligi na sezon 2015/16.

Raport z wizytacji obiektu wskazuje, że sandomierski stadion nie spełnia wymogów infrastrukturalnych na rozgrywki II ligi.

Wśród uwag eksperta znalazły się m.in.:
- zabezpieczenie stanowisk gastronomicznych (w tym jedno dla kibiców gości),
- zapewnienie toalety dla osób niepełnosprawnych w pobliżu sektora gości,
- zapewnienie wyposażenia stanowisk dla dziennikarzy na trybunie głównej i dla komentatorów radia i TV,
- wyznaczenie i wyposażenie pokoju dla delegata i obserwatora,
- zamontowanie w bramach wejściowych systemu kołowrotków lub barier kierujących,
- wykonanie pomieszczenia kasy przy wejściu na trybunę gości,
- zapewnienie obiektu treningowego zgodnie z wymaganiami dla klubów II ligi.

Z kolei stadion spełnił wymagania odnośnie m.in. systemu monitoringu, pojemności, zaplecza sanitarnego, boiska, oznakowania, pomieszczeń pierwszej pomocy, szatni i parkingu.