Wisła mistrzem ligi!

Wisła Sandomierz wygrała 3-1 (1-0) z Granatem Skarżysko-Kamienna i na kolejkę przed końcem rozgrywek została mistrzem III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Dzięki wygranej wiślacy zagrają w barażach o II ligę z mistrzem III ligi łódzko-mazowieckiej - Radomiakiem Radom. Gole dla Wisły zdobyli Mateusz Podstolak, Kamil Hul i Bartłomiej Gołasa z rzutu karnego.

Wiślacy mocno rozpoczęli spotkanie. W 2. minucie dobrą okazję miał Bartosz Szepeta, uderzył z dziesięciu metrów nad bramką. W 22. minucie Bartłomiej Michalski był bliski zdobycia bramki, ale trafił w poprzeczkę. W 37. minucie przyszła upragniona chwila dla Wisły. Mateusz Podstolak dokładnie przymierzył z narożnika pola karnego i zdobył swojego pierwszego gola w wiślackich barwach i przybliżył sandomierzan do tytułu mistrzowskiego. Chwilę potem sytuację na wyrównanie miał Dawid Smolarczyk, ale będąc przed pustą bramką fatalnie trafił w piłkę.

Druga część meczu również potoczyła się po myśli Wisły. W 50. minucie Kamil Hul wykorzystał błąd Przemysława Michalskiego i skierował futbolówkę do pustej bramki. Gospodarze szybko zdobyli gola kontaktowego. W 53. minucie uczynił to Mateusz Fryc, wykorzystując prostopadłe podanie. Pięć minut później znakomitą okazję miał Hul, ale spudłował. W 63. minucie spokój w szeregi Wisły wprowadziła trzecia bramka, którą zdobył z rzutu karnego Bartłomiej Gołasa. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i wiślacy mogli cieszyć się z tytułu mistrza ligi. Tytuł tym bardziej cenny, że wywalczony po wielkiej walce i w trudnej sytuacji klubu.

Pierwszy mecz barażowy odbędzie się 13 czerwca o godz. 15:00 w Radomiu. Natomiast rewanż cztery dni później w Sandomierzu o godz. 17:00.

Wisła potrzebowała trzech sezonów w III lidze żeby zdobyć po raz pierwszy w historii tytuł mistrza na tym poziomie rozgrywkowym.

4 czerwca 2015, 17:00 - Skarżysko-Kamienna (Stadion Rejów)
Granat Skarżysko-Kamienna 1-3 Wisła Sandomierz
Mateusz Fryc 53 - Mateusz Podstolak 37, Kamil Hul 50, Bartłomiej Gołasa 63 (k)

Granat: 70. Przemysław Michalski - 7. Dawid Sala, 4. Bartosz Gębura, 3. Bartosz Styczyński, 5. Przemysław Kupczyk - 2. Mateusz Mianowany (75, 13. Dominik Wolski), 17. Bartłomiej Michalski, 10. Marcin Kołodziejczyk (55, 9. Mateusz Dziubek), 8. Dawid Smolarczyk (70, 18. Paweł Markowicz), 14. Jan Kowalski - 11. Mateusz Fryc.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 89. Bartłomiej Gołasa, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 18. Bartosz Szepeta (58, 9. Jarosław Pacholarz), 7. Kamil Hul (85, 23. Jakub Kwiecień), 17. Łukasz Adamczyk (65, 4. Rafał Mikulec) - 19. Kacper Rak (58, 16. Michał Wawryszczuk).

żółte kartki: Sala, Gębura - Podstolak.

sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).