Wyczekane zwycięstwo

Wisła Sandomierz wygrała 2-1 (1-1) z Tomasovią Tomaszów Lubelski w meczu 30 .kolejki III ligi, gr. IV. Bramki dające zwycięstwo strzelili Wiktor Rękas i Jakub Mażysz. To pierwsza wygrana wiślaków od ponad miesiąca i cenne punkty w walce o utrzymanie w lidze.

W 1. minucie po dośrodkowaniu z Fabiana Burzyńskiego głową piłkę do bramki skierował Wiktor Rękas. Gospodarze wyrównali w 17. minucie. Nieuwagę obrońców Wisły wykorzystał Damian Chmura, który po prostopadłym podaniu pokonał bramkarza sandomierzan.

Wisła zwycięskiego gola zdobyła w 55. minucie. Po centrze Kamila Bełczowskiego Jakub Mażysz urwał się obrońcom i ładnym strzałem głową trafił do siatki.

21 maja 2022, 16:00 - Tomaszów Lubelski
Tomasovia Tomaszów Lubelski 1-2 Wisła Sandomierz
Damian Chmura 17 - Wiktor Rękas 1, Jakub Mażysz 55

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 15. Dariusz Partyka, 4. Wiktor Rękas, 5. Włodzimierz Krajewski, 23. Szymon Jarosz - 11. Szymon Rak (80, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 14. Fabian Burzyński, 26. Jakub Janik, 10. Kamil Bełczowski (89, 30. Damian Bednarek), 20. Mateusz Stańczyk (60, 8. Grzegorz Ochwat) - 7. Jakub Mażysz (80, 99. Cezary Charszla).

żółte kartki: Chmura, Dorosz - Janik, Burzyński, Bełczowski, Bednarek.
czerwona kartka: Burzyński (90. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).