Widmo spadku bardziej realne

Wisła Sandomierz przegrała 3-4 (1-2) z Czarnymi Połaniec w meczu 31. kolejki III ligi, gr. IV. Wiślacy zdobyli gola w pierwszej połowie za sprawą trafienia samobójczego. W drugiej części meczu bramki zdobyli Jakub Mażysz i Sebastian Taranek.

W 9. minucie po strąceniu piłki przez Adriana Gębalskiego na środku boiska podknięcie Włodzimierza Krajewskiego wykorzystał Piotr Ferens, który będą w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły trafił do siatki. Pięć minut później był remis. Po akcji lewą stroną boiska Mateusz Stańczyk zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej. Próbujący interweniować wślizgiem Damian Bawor skierował futbolówkę do własnej bramki. W 24. minucie dobry, ale lekki strzał Jakuba Mażysza obronił Tomasz Siryk. MInutę potem goście zdobyli drugiego gola. Po zagraniu Ferensa w pole karne piłka trafiła do Kacpra Wątróbskiego, który ładnym uderzeniem dał prowadzenie Czarnym. Wiślacy odpowiedzieli strzałem głową Krajewskiego, ale świetnie obronił Siryk. W 32. minucie w poprzeczkę trafił Szymon Rak.

W drugiej połowie ponownie pierwsi do bramki strzelili goście. W 66. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Kuśmierczyk sfaulował w polu karnym Adama Kramarza, za co sędzia podyktował rzut karny. Okazję pewnie wykorzystał Gębalski. W 78. minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Po podaniu głową Wiktora Rękasa do bramki mocnym strzałem trafił Mażysz, notując tym samym swojego dziesiątego gola w sezonie. Chwilę później Krzysztof Wróblewski znakomicie obronił uderzenie z rzutu wolnego Filipa Bakowskiego. W doliczonym czasie meczu po podaniu Mażysza Sebastian Taranek strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Na nieszczęście sandomierzan ostatnie słowo należało do drużyny przyjezdnych. Po podaniu z rzutu wolnego Igor Woś dał swojej drużynie zwycięstwo.

29 maja 2022, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-4 Czarni Połaniec
Damian Bawor 15 (s), Jakub Mażysz 78, Sebastian Taranek 90 - Piotr Ferens 9, Kacper Wątróbski 25, Adrian Gębalski 66 (k), Igor Woś 90

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 15. Dariusz Partyka, 4. Wiktor Rękas, 5. Włodzimierz Krajewski, 23. Szymon Jarosz (70, 30. Damian Bednarek) - 10. Kamil Bełczowski, 14. Fabian Burzyński (85, 98. Arkadiusz ZIęba), 26. Jakub Janik (70, 6. Sebastian Taranek), 11. Szymon Rak (62, 8. Grzegorz Ochwat), 20. Mateusz Stańczyk (62, 18. Mateusz Kuśmierczyk) - 7. Jakub Mażysz.

żółte kartki: Wróblewski, Jarosz, Bełczowski - Kramarz, Smoleń.

sędziował: Jakub Pych (Dębica).

W drużynie Czarnych zagrali byli piłkarze Wisły - Piotr Ferens, Adrian Gębalski i Kamil Hul.

źródło: własne