Bitwa o utrzymanie na remis

Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (0-1) z Sokołem Sieniawa w meczu 29. kolejki III ligi, gr. IV. Bramkę dla sandomierzan strzelił Jakub Mażysz.

W pierwszej połowie spotkania wiślacy zostali niemal zamknięci na własnej połowie. Ataki piłkarzy Jarosława Pacholarza polegały głównie na szybkich kontratakach. W 23. minucie po szybkiej akcji Sebastian Taranek trafił w poprzeczkę. Chwilę później zespół gości objął prowadzenie. W sytuacji sam na sam Szymon Feret trafił do siatki. W 27. minucie uraz wyeliminował z gry Damiana Mężyka. Kilka minut przed przerwą Jakub Mażysz w dogodnej sytuacji upolował poprzeczkę.

Wisła znakomicie rozpoczęła drugą część meczu. W 47. minucie Mateusz Stańczyk podał głową do Mażysza. Napastnik Wisły odważnie ruszył na bramkę rywali i mocno huknął nie do obrony. Dwie minuty później Mażysz ponownie miał okazję do strzelenia gola, jednak tym razem szczęśliwie obronił Dominik Pasterczyk. Gospodarze usilnie próbowali zdobyć zwycięską bramkę. W 74. minucie nieznacznie chybił Szymon Rak. W 90. minucie sytuację meczu miał Rak. Niestety w sytuacji sam na sam górą był bramkarz Sokoła. Jeszcze w doliczonym czasie Pasterczyk zdołał złapać futbolówkę w zamieszaniu podbramkowym i strzale Raka.

15 maja 2022, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 Sokół Sieniawa
Jakub Mażysz 47 - Szymon Feret 23

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 18. Mateusz Kuśmierczyk (46, 11. Szymon Rak), 17. Damian Mężyk (27, 4. Wiktor Rękas), 5. Włodzimierz Krajewski, 23. Szymon Jarosz - 20. Mateusz Stańczyk, 15. Dariusz Partyka, 14. Fabian Burzyński, 6. Sebastian Taranek (86, 98. Arkadiusz Zięba), 10. Kamil Bełczowski - 7. Jakub Mażysz (73, 8. Grzegorz Ochwat).

Sokół: 12. Dominik Pasterczyk - 5. Mateusz Geniec (78, 4. Bartosz Grasza), 24. Dominik Ochał, 2. Kacper Drelich, 17. Mateusz Gdowik - 15. Jarosław Lis, 8. Michał Wawryszczuk (78, 16. Jakub Więcek), 11. Paweł Oziębło (83, 14. Daniel Wolak), 7. Szymon Feret, 10. Dominik Pikiel (83, 13. Bartosz Tłuczek) - 19. Dominik Pisarek.

żółte kartki: Burzyński, Mażysz, Partyka, Jarosz, Wróblewski - Lis, Geniec.

sędziował: Kamil Szczołko (Lublin).