Spotkanie wojewódzkich ZPN ws. nowego sezonu III ligi

Wczoraj w Hotelu Rzeszów przedstawiciele wojewódzkich ZPN, w ramach III ligi gr. IV, odbyli robocze spotkanie. Ustalono początek rundy jesiennej 2017/2018 na 12-13 sierpnia.

W zebraniu udział wzięli wysłannicy ZPN - podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Rozgrywki III ligi gr. IV 2017/2018 będzie prowadzić Podkarpacki ZPN.

Początek sezonu 2017/2018 zaplanowany został na weekend 12-13 sierpnia. 2. kolejka odbędzie się 15 sierpnia (wtorek). Runda jesienna zakończy się w terminie 18-19 listopada. Jedynym terminem środowym ma być 30 sierpnia. Dokładniejszcze ustalenia dot. terminarza podejmowane będą na spotkaniu z przedstawicielami klubów w lipcu.

Ciekawą nowością ma być wprowadzenie możliwości zmian pięciu piłkarzy w drużynie.

Na spotkaniu doprecyzowano też sprawy związane z bezpieczeństwem, licencjami klubowymi i sędziami.

źródło: własne / MZPN