Zwycięstwo z głową

Wisła Sandomierz wygrała 2-1 (0-0) mecz 30. kolejki III ligi z Partyzantem Radoszyce. Obie bramki dla Wisły strzelił głową Jarosław Pacholarz.

Mimo iż dla wiślaków mecz z przedostatnią drużyną z ligi powinien być łatwy i przyjemny, tak nie było. Przez pierwszą część meczu bramki nie wpadły. Na dodatek kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę w 56. minucie strzelił Roman Babyn. "Oliwy do ognia" dodała też czerwona kartka dla Rafała Mikulca z 77. minuty. Skrzydłowy Wisły otrzymał ją za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku Partyzanta.

Jednak jeśli gra się Wiśle nie układa, to w takich chwilach może liczyć na Jarosława Pacholarza. W 82. minucie Kamil Hul dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym głową świetnie przymierzył Pacholarz, wyrównując stan meczu i dając nadzieję na zdobycz punktową. W doliczonym czasie gry ponownie błysnął napastnik Wisły. Bartłomiej Gołasa zacentrował futbolówkę z rzutu rożnego wprost na głowę Pacholarza, który i tym razem pokonał Radosława Kalisza. Dla Pacholarza był to ósmy i dziewiąty gol w sezonie.

W spotkaniu nie brakowało dramaturgii. Mimo iż sytuacja wydawała się beznadziejna, wiślacy potrafili walczyć do końca i zasłużenie wygrali.

20 maja 2015, 17:00 - Radoszyce
Partyzant Radoszyce 1-2 Wisła Sandomierz
Roman Babyn 56 - Jarosław Pacholarz 82, 90

Partyzant: 12. Radosław Kalisz - 4. Patryk Pyzia, 14. Michał Miśtal, 5. Michał Prus-Niewiadomski, 8. Robert Zagdan - 2. Andrij Korol (82, 10.Ifeanyi Nwachukwu), 7. Damian Czarnecki, 11. Bartłomiej Papros (88, 9. Damian Kopyciński), 13. Roman Babyn, 15. Karol Opara (65, 6. Karol Nieszporek) - 17. Władysław Kabaniuk.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 14. Daniel Chorab (58, 18. Bartosz Szepeta), 24. Daniel Beszczyński, 27. Kamil Oślizło, 89. Bartłomiej Gołasa - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (55, 16. Michał Wawryszczuk), 7. Kamil Hul, 4. Rafał Mikulec - 19. Kacper Rak (46, 9. Jarosław Pacholarz).

żółte kartki: Podstolak, Oślizło.
czerwona kartka: Rafał Mikulec (77. minuta, za faul taktyczny).

sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).