Zapowiedź meczu: Wiślackie "derby"

Swój czwarty mecz na wyjeździe Wisła Sandomierz rozegra w Myślenicach z zespołem rezerw swojej imienniczki z Krakowa. Spotkanie odbędzie się w ramach 7. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Najbliższa rywalizacja będzie szansą dla sandomierzan na zdobycie pierwszych punktów w meczu na wyjeździe. Rezerwy "Białej Gwiazdy" dotychczas nie wygrały w Myślenicach.

W ubiegłym sezonie Wisła II zajęła czwartą lokatę - najwyższą z dotychczasowych występów w III lidze, jednak do pierwszej Wisły traciła aż 14 punktów. We wspólnej rywalizacji bilans jest wyrównany. Każda z drużyn wygrała po jednym meczu, a dwa zakończyły się remisami. Również bilans samej Wisły II jest na stałym poziomie - dwie wygrane, dwa remisy i tyle samo porażek. W dwóch pierwszych kolejkach lepsi o jedną bramkę byli kolejno piłkarze Korony II i Unii Tarnów. Potem Wiśle wygraną wyszarpali w ostatniej minucie piłkarze Hutnika Nowa Huta, wynik 3-3. W kolejnych trzech meczach wiślacy nie przegrali - dwa razy wygrywając (z Wolanią Wola Rzędzińska 3-2 i Porońcem Poronin 4-1) oraz remisując bezbramkowo z liderem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Drużynę "Białej Gwiazdy" opuścili m.in. Remigiusz Szywacz (obecnie Motor Lublin), Konrad Furtak (Puszcza Niepołomice) oraz najskuteczniejszy strzelec drużyny Damian Buras (Unia Tarnów).

Spotkanie Wisły z Wisłą II zaplanowano na sobotę godz. 16:00.