Wyjazdowa klątwa

Piłkarze Wisły Sandomierz pozostają bez zdobyczy punktowej na boisku rywala. Podopieczni Adama Mażysza przegrali 0-4 (0-1) z Wisłą II Kraków. Oprócz fatalnej passy porażek na wyjeździe wiślacy utrzymują też wysoką liczbę straconych bramek. W każdym wyjazdowym spotkaniu stracili przynajmniej cztery gole.

Pierwsza połowa spotkania nie zwiastowała tak wysokiej porażki sandomierzan. W 20. minucie rzut karny obronił Jakub Biedula, ale nie zdołał powtórzyć tego wyczynu przy dobitce Oskara Wąsikowskiego.

Tuż po przerwie krakowianie zdobyli drugiego gola po składnej akcji zakończonej trafieniem Grzegorza Marszalika. Szybko stracona bramka wyraźnie wpłynęła negatywnie na grę Wisły. W 54. minucie dośrodkowanie Grzegorz Gulczyńskiego wykorzystał Piotr Żemło. Natomiast wynik ustaliła bramka zdobyta przez Konrada Handzlika w 72. minucie.

Jedną z dogodnych okazji po stronie wiślaków była sytuacja Mateusza Michalskiego, który, co prawda, ograł bramkarza, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

12 września 2015, 16:00 - Myślenice
Wisła II Kraków 4-0 Wisła Sandomierz
Oskar Wąsikowski 20, Grzegorz Marszalik 46, Piotr Żemło 54, Konrad Handzlik 72

Wisła II: 12. Michał Buchalik – 17. Jakub Bartosz, 3. Michał Czekaj (46, 5. Piotr Żemło), 19. Grzegorz Gulczyński, 13. Jakub Janur – 8. Mathieu Scalet, 11. Patryk Michniak (65, 4. Mateusz Zając), 21. Jakub Mordec, 23. Konrad Handzlik (75, 25. Kevin Kuźba), 7. Kamil Kuczak (46, 15. Grzegorz Marszalik) – 22. Oskar Wąsikowski.

Wisła: 1. Jakub Biedula - 3. Grzegorz Zimoląg (46, 19. Mirosław Kabata), 4. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 6. Paweł Bażant (46, 18. Bartosz Madeja) - 9. Tomasz Wolan, 8. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta, 11. Karol Szustak (80, 15. Arkadiusz Kosno), 14. Daniel Chorab - 16. Mateusz Michalski (68, 17. Łukasz Adamczyk).

żółte kartki: Marszalik - Michalski, Szepeta, Wolan, Beszczyński.

sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko).

Mecz bez udziału publiczności.

W 20. minucie Kamil Kuczak (Wisła II) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Biedula obronił).