Zapowiedź meczu: Wisła kontra Wisła

Piłkarze Wisły Sandomierz nie ochłonęli jeszcze po przegranej z wiceliderem Sołą Oświęcim, a już w środę zagrają kolejny mecz ligowy - tym razem z zespołem z pierwszego miejsca w tabeli - Wisłą II Kraków.

Historia pojedynków Wisły sandomierskiej z krakowską jest na korzyść tej drugiej. W poprzednich rozgrywkach III ligi sandomierzanie, grając u siebie, szybko przekonali się o świetnie dysponowanym "zapleczu" ekstraklasowej drużyny. Po 36. minutach gry przegrywali już 0-3. Osłodą była zdobyta przed przerwą bramka Grzegorza Zimoląga. Mądrzejsi o doświadczenie piłkarze Tadeusza Krawca w Krakowie zremisowali 1-1, a gola strzelił Przemysław Michalski. Zaznaczyć należy, że krakowianie prawie przez pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla obrońcy Jakuba Bartosza.

Przez słabsze występy w pierwszej części sezonu rezerwy Wisły zajęły tylko 6. miejsce. Najlepszym strzelcem został Tomasz Zając (12 goli), który gra też w pierwszym zespole. W trwających rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy zaliczył sześć spotkań.

Runda jesienna w wykonaniu Wisły II jest wzorowa, z kompletem punktów i tylko dwoma straconymi bramkami. Kolejno wygrywali z: MKS-em Trzebinia/Siersza 2-0, Wolanią Wola Rzędzińska 1-0, Partyzantem Radoszyce 4-2 i Koroną II Kielce 3-0. Być może trener Maciej Musiał będzie musiał zrezygnować z 18-letniego Oskara Wąsikowskiego. Pomocnik ten w ostatnim meczu z powodu urazu opuścił boisko po dziesięciu minutach gry.

W ostatniej kolejce Wisła Sandomierz doznała pierwszej porażki - z Sołą Oświęcim. Rywale strzelili trzy gole, a sandomierzanie jednego. Czekamy na rehabilitację "niebiesko-biało-czerwonych" na własnym obiekcie.

Mecz z Wisłą II Kraków odbędzie się 27 sierpnia (środa) o godz. 17:00. Proszę zainteresowane osoby o śledzenie profilu na facebooku, być może przeprowadzona będzie relacja tekstowa na żywo.