Zapowiedź meczu: Pożegnalny wyjazd

Walka trwa dalej. Wisła Sandomierz nie oddaje prowadzenia w lidze. Jutro wiślacy zagrają z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Sytuacja w tabeli jest niepewna. Oprócz Wisły szansę na pierwsze miejsce mają Poroniec Poronin i Soła Oświęcim. Wiślacy zagrają z Granatem na boisku rywala. Mimo iż skarżyszczanie w ostatnich dwóch meczach nie zdobyli chociażby punktu, to może się to zmienić jutro. Piłkarze Granatu na własnym obiekcie w tym sezonie przegrali tylko raz (z Łysicą Bodzentyn (0-1)).

Granat jest na czwartym miejscu i nie ma szans na walkę w barażach o II ligę. W rundzie jesiennej Wisła wygrała z Granatem po golu Bartłomieja Gołasy. Wówczas oba zespoły walczyły o pozycję lidera.

W ostatnich pięciu kolejkach podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego wygrali dwa razy, raz zremisowali i dwukrotnie przegrali. Remis przyszedł w meczu z Hutnikiem Nowa Huta (0-0). Potem były dwie wygrane z rzędu - MKS -em Trzebinia/Siersza (1-0) i Wolanią Wola Rzędzińska (3-1). Z kolei ostatnie dwa spotkania to seria porażek - z Partyzantem Radoszyce (1-2) i Koroną II Kielce (0-1).

W przerwie Granat na ŁKS Łagów zamienił doświadczony bramkarz Konrad Majcherczyk. Do KSZO przeszedł Michał Gajos, a do ŁKS-u Łagów trafił Bartosz Malinowski. Drużynę wzmocnił bułgarski pomocnik Ewgeni Ignatow (wcześniej Orlicz Suchedniów).

Z powodu kartek w Wiśle nie wystąpi Michał Motyl.