Zapowiedź meczu: Pora na ucieczkę

Po trzech dniach przerwy wiślacy zagrają kolejny mecz w lidze. W 23. kolejce zmierzą się z Porońcem Poronin. Być może to będzie czas, w którym Wisła będzie mogła pozostałym rywalom odskoczyć w walce o baraże.

Będzie to drugi mecz tych drużyn w Sandomierzu w tym sezonie, gdyż jesienią z powodu złego stanu boiska mecz został przeniesiony na K3. Niewątpliwie będzie to kolejne spotkanie z serii "bardzo trudnych". W rundzie jesiennej bramek nie brakowało, ale niestety więcej zdobyli ich piłkarze Porońca. Mecz zakończył się wynikiem 3-5 (1-3). Wtedy drużyna rywali błysnęła skutecznością. Natomiast Wisła odpowiedziała jedynie trafieniami Kamila Hula, Mariusza Kukiełki i Adriana Gębalskiego. Szczególnej urody był gol Gębalskiego z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów. Wisła posiada dziesięć punktów przewagi nad czwartym w tabeli, zespołem z Poronina.

Motywacją dla piłkarzy z Podhala do ponownego zwycięstwa nad Wisłą będzie chociażby osoba nowego trenera. Od 7 kwietnia jest nim Przemysław Cecherz. W przeszłości prowadził m.in. Górnika Zabrze, Wisłę Płock, Stal Stalowa Wola, Znicza Pruszków czy Kolejarza Stróże.

W pięciu ostatnich meczach Poroniec wygrał trzy i dwa przegrał. Sposobu na pokonanie Podhalańczyków nie znalazły ekipy Hutnika Nowa Huta (0-1), MKS Trzebinia/Siersza (1-2) i Korony II Kielce (0-2). Natomiast lepsza okazała się Wolania Wola Rzędzińska (2-1) i Partyzant Radoszyce (1-0). Prym w zdobytych golach w Porońcu prowadzą byli "ekstraklasowcy" Dawid Bartos i Maciej Żurawski.

Wśród nowych twarzy znaleźć można m.in. doświadczonych - pozyskanego z Garbarni Kraków Pawła Nowaka (były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Cracovii i Lechii Gdańsk) i Janusza Wolańskiego z Wisłoki Dębica, a wcześniej zawodnika m.in. Górnika Łęczna, Polonii Bytom i ŁKS-u. Jest też 20-letni Patryk Królczyk z drugoligowego Nadwiślana Góra.

Początek meczu o godz. 17:00.