Pierwszy przegrany, lider zabrany

Stało się! Wisła Sandomierz przegrała 1-3 (0-3) w 23. kolejce III ligi z Porońcem Poronin. Bramkę dla sandomierzan strzelił z rzutu karnego Bartosz Szepeta. Dla wiślaków była to pierwsza w tym roku porażka. Na ironię po raz ostatni Wisła przegrała w 6. kolejce, kiedy to na tym samym obiekcie, co dziś przegrała z tą samą drużyną. Dzisiejsza porażka boli tym bardziej, że Soła Oświęcim, wygrywając 1-0 z Unią Tarnów objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa spotkania ustawiła mecz. W 8. minucie, po faulu Krystiana Pydycha, z problemami rzut karny wykorzystał Dawid Bartos. Drugi cios został zadany osiem minut potem. Zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystał Rafał Gadzina. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania Marcin Pluta dobił wiślaków, wykorzystując podanie po rzucie rożnym.

Po przerwie piłkarze Porońca pewni trzech punktów uspokoili grę. W 66. minucie Rafał Mikulec padł sfaulowany w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Bartosz Szepeta. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika dla Wisły. Potem wiślacy próbowali zagrozić bramce Patryka Królczyka ze stałych fragmentów gry, ale niestety wynik pozostał bez zmian.

Potknięcie Wisły wykorzystała Soła Oświęcim, która zdobywając bramkę w 90. minucie pokonała 1-0 (0-0) Unię Tarnów i wskoczyła na pozycję lidera rozgrywek.

15 kwietnia 2015, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-3 Poroniec Poronin
Bartosz Szepeta 66 (k) - Dawid Bartos 8 (k), Rafał Gadzina 16, Marcin Pluta 44

Wisła: 12. Krzysztof Płoskoń - 11. Maciej Ziółek (68, 89. Bartłomiej Gołasa), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (82, 23. Jakub Kwiecień) - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (46, 17. Łukasz Adamczyk), 27. Kamil Oślizło, 4. Rafał Mikulec - 18. Bartosz Szepeta (73, 19. Kacper Rak).

Poroniec: 23. Patryk Królczyk - 5. Przemysław Senderski, 20. Marcin Pluta, 16. Bartłomiej Piszczek, 14. Kamil Nowobilski - 4. Dawid Bartos (54, 3. Artur Prokop), 15. Rafał Łybyk, 21. Sebastian Leszczak (90, 24. Sławomir Basisty), 13. Janusz Wolański, 22. Paweł Nowak - 10. Rafał Gadzina (88, 7. Paweł Kępa).

żółte kartki: Motyl, Podstolak, Gołasa - Leszczak, Piszczek, Senderski.

sędziował: Michał Fudala (Brzesko).