Zapowiedź meczu: Po pierwsze wyjazdowe punkty

Przed piłkarzami Wisły Sandomierz ogromna szansa na zdobycie pierwszych w sezonie punktów na wyjeździe. Podopieczni Adama Mażysza wyjadą do Woli Rzędzińskiej, aby, w ramach 11. kolejki, zmierzyć się z przedostatnią w tabeli Wolanią.

Drużyna Wolanii w ubiegłym sezonie była trzecioligowym beniaminkiem i zakończyła rozgrywki na 14. miejscu, które początkowo było miejscem spadkowym, jednak najbliższy rywal wiślaków skorzystał na wycofaniu się Granatu Skarżysko-Kamienna.

W minionym sezonie Wisła dwukrotnie wygrała z Wolanią i w obu meczach wynikiem końcowym 1-0. Trwające rozgrywki dla drużyny Wolanii są kiepskie. W dziesięciu spotkaniach wywalczone zaledwie cztery punkty mówią same za siebie. Należy podkreślić, że jedyne zwycięstwo Wolanii odniesione zostało z liderem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W ostatnich pięciu spotkaniach ligowych, poza wspomnianym zwycięstwem z KSZO, Wolania przegrywała.

Trener Bartosz Zołotar nie będzie mógł skorzystać z pomocnika Wojciecha Mąciora, który zmuszony jest pauzować za żółte kartki. Najwięcej trafień ma Damian Lubera, który jak na razie zdobył pięć bramek.

Szeregi Wolanii zasilili głównie młodzi zawodnicy. Jak np. Mateusz Różak z Resovii czy Tomasz Nalepka z Igloopoli Dębica. Z kolei Wolanię na Unię Tarnów zamienili - najskuteczniejszy w ubiegłym sezonie Artur Biały i Łukasz Bartkowski.

Wisła Sandomierz nadal nie może przełamać fatalnej passy zdobyczy punktowej na wyjeździe. Urazy wykluczyły z gry Mateusza Michalskiego i Jakuba Kwietnia.