Wyjazdowe przełamanie

Wisła Sandomierz zdobyła swoje pierwsze punkty na wyjeździe w tym sezonie. W meczu 11. kolejki III ligi wiślacy wygrali 1-0 (1-0) z Wolanią Wola Rzędzińska. Zwycięską bramkę zdobył Roman Mykytyn, dla którego było to debiutanckie trafienie w sandomierskim zespole.

Mądra gra wiślaków w końcu przyniosła efekty na boisku przeciwnika. Jedynego gola zdobył Roman Mykytyn, który w 31. minucie meczu ładnym strzałem z powietrza zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego Bartosza Madeji. Ukraiński zawodnik mógł strzelić kolejną bramkę, jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Łukasza Mikruta.

Na uwagę zasługują również próby m.in. Mirosława Kabaty, Bartosza Szepety i Tomasz Wolana, ale przy strzałach zabrakło, tak potrzebnej, precyzji.

Gospodarze byli bardzo bliscy wyrównania w końcówce spotkania, ale futbolówkę tuż przed linią bramkową chwycił Jakub Kozłowski.

W niedzielę Wisła rozegra kolejny mecz ligowy. Do Sandomierza przyjedzie drużyna Hutnika Nowa Huta. Przed rozpoczęciem spotkania odbędą się uroczystości związane z 90-leciem Wisły.

11 października 2015, 14:30 - Wola Rzędzińska
Wolania Wola Rzędzińska 0-1 Wisła Sandomierz
Roman Mykytyn 31

Wolania: 1. Łukasz Mikrut - 17. Wojciech Szkotak, 8. Piotr Szosta, 7. Jakub Tadel, 4. Patryk Szatko - 10. Kamil Wilk, 18. Tomasz Barycza, 11. Dominik Adamowski (60, 16. Tomasz Nalepka), 9. Damian Lubera, 15. Bartłomiej Starzyk (53, 13. Mateusz Różak) - 20. Konrad Jaworski (65, 19. Maksymilian Maik).

Wisła: 1. Jakub Kozłowski - 3. Grzegorz Zimoląg, 19. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab - 11. Karol Szustak, 27. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta, 89. Bartosz Madeja (90, 7. Patryk Świrk), 20. Mirosław Kabata - 9. Tomasz Wolan (89, 4. Arkadiusz Kosno).

żółta kartka: Madeja.

sędziował: Jakub Kupczak (Nowy Sącz).