Zapowiedź meczu: Nie pozwolić na rewanż

Przed piłkarzami Wisły Sandomierz pierwsze u siebie spotkanie ligowe w roku. W niedzielę podopieczni Tadeusza Krawca zagrają z szóstą w tabeli Garbarnią Kraków.

Garbarnia do Sandomierza przyjedzie podwójnie zmotywowana, chcąc odegrać się za dotkliwą porażkę na własnym stadionie. W Krakowie wiślacy rozgromili rywala 5-0. Wówczas dwa gole zdobył Adrian Gębalski oraz po jednym Daniel Beszczyński, Mariusz Kukiełka i Kamil Hul. W tabeli liderująca Wisła ma trzynaście punktów przewagi nad zespołem z Rydlówki.

Niedzielny rywal Wisły w lidze radzi sobie bardzo dobrze. Szczególnie znakomita była końcówka rundy. Ostatnie pięć meczów ligowych, to komplet zdobytych punktów. Zespół prowadzony przez Mirosława Hajdo na wyjeździe pokonał 4-1 Hutnika Nowa Huta, potem zwyciężali MKS Trzebinia/Siersza (2-0), Wolanię Wola Rzędzińska (3-0), Partyzanta Radoszyce (6-1), a przez tygodniem Koronę II Kielce (2-1). Jedną z bramek strzelił najskuteczniejszy w drużynie Tomasz Ogar.

W przerwie klub opuścił doświadczony Paweł Nowak (237 meczów w Ekstraklasie), który przeniósł się do ligowego przeciwnika Porońca Poronin. Natomiast nowymi piłkarzami są m.in. obrońca Damian Szymoniak (wcześniej Puszcza Niepołomice), Tomasz Liput (napastnik, z wicelidera IV ligi Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska), Damian Drzewiecki (bramkarz, z Cracovii) oraz młody Piotr Ferens (pomocnik, z Czarnych Połaniec).

Zapraszam na pierwszy mecz Wisły na obiekcie przy Koseły 3 (K3) w niedzielę o godz. 15:00.