Zapowiedź meczu: Derby Powiśla cz. II

W środę piłkarze Wisły Sandomierz zagrają z Czarnymi Połaniec w ramach 26. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

W rundzie wiosennej lepsi byli wiślacy, wygrywając przed własną publicznością 2-1 (1-1). Bramki zdobyli Kamil Hul i Daniel Beszczyński. W meczu z Czarnymi na kartki będą musieli uważać Jarosław Piątkowski i Mateusz Podstolak, gdyż ewentualne upomnienie od sędziego będzie skutkowało absencją w spotkaniu z Hutnikiem Nowa Huta. Natomiast nie zagra Rafał Mikulec, który doznał w ostatnim meczu kontuzji Achillesa.

W ostatnich pięciu meczach Czarni raz przegrali - z Hutnikiem Nowa Huta (1-3), dwa razy wygrali MKS Trzebinia/Siersza (1-0) i Partyzantem Radoszyce (4-1) i dwukrotnie zremisowali - z Wolanią Wola Rzędzińska (1-1) i Koroną II Kielce (2-2). Wiosną na własnym obiekcie podopieczni Tomasza Kicińskiego są niepokonani. Obecnie są na 10. miejscu w tabeli.

W przerwie z zespołu z Połańca odeszli m.in. Piotr Ferens (obecnie Garbarnia Kraków), Michał Łękawski (Zdrój Busko Zdrój) oraz Mariusz Korzępa (Stal Mielec). Natomiast ze Stali Mielec przyszedł Damian Skiba. Zawodnik ten testowany był również w Wiśle Sandomierz. Inny nowym nabytkiem jest Marcin Wolan z LZS-u Jadachy.

Początek spotkania o godz. 17:00.