Wisła słabsza w meczu w błocie

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-0) z Czarnymi Połaniec w derbowym meczu 19. kolejki III ligi, gr. IV. Bramkę dla Wisły strzelił w pierwszej połowie spotkania Marcin Sudy.

Spotkanie pokazało dwa oblicza futbolu. W pierwszej połowie gospodarze częściej kontrolowali grę, jednak to wiślacy pierwsi zdobyli gola. W 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przytomne podanie Kamila Ucińskiego wykorzystał Marcin Sudy trafiając do siatki. Chwilę później sprytnie głową uderzył Filip Bakowski, ale dobrze ustawiony był bramkarz sandomierzan. Padający deszcz ze śniegiem z minuty na minutę pogarszał stan murawy, utrudniając piłkarzom poruszanie się na boisku. Wiślacy mieli dużo szczęścia w 21. minucie, kiedy po rzucie wolnym piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Stanisława Czarnogłowskiego.

Na drugą część meczu obu drużynom przyszło grać w jeszcze gorszych warunkach pogodowych. W 47. minucie Krystian Kardyś wyrównał po uderzeniu z bliskiej odległości. Dwie minuty później Kardyś niemal w ten sam sposób dał prowadzenie Czarnym. Piłkarze Roberta Chmury próbowali zdobyć bramkę dającą remis. Jedną z okazji był ładny strzał z dystansu Jakuba Szczypka, ale piłkę odbił Marcin Wieczerzak. Od 84. minuty gospodarze grali w osłabieniu po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce dla Damiana Bawora.

11 marca 2023, 13:00 - Połaniec
Czarni Połaniec 2-1 Wisła Sandomierz
Krystian Kardyś 47, 49 - Marcin Sudy 12

Czarni: 1. Marcin Wieczerzak - 8. Konrad Misztal, 4. Filip Bakowski (60, 13. Oskar Łąk), 11. Damian Bawor, 15. Michał Smoleń (87, 2. Oliwier Płużek) - 10. Eryk Galara, 6. Krystian Kardyś (73, 19. Maciej Żądło), 20. Jakub Kałaska, 16. Bartłomiej Wiktor, 7. Michał Banik - 17. Kacper Wątróbski.

Wisła: 12. Stanisław Czarnogłowski - 20. Krystian Bik (85, 30. Igor Wódz), 17. Marcin Sudy, 24. Wołodymyr Chorolśkyj, 98. Mateusz Bień (60, 2. Bartłomiej Cichoń) - 99. Bartosz Kościółek (60, 10. Kacper Stokłosa), 8. Jakub Michalczyk, 6. Krystian Furman (60, 26. Jakub Szczypek), 11. Mateusz Wyjadłowski, 14. Kamil Uciński (73, 7. Jakub Pryliński) - 9. Lionel Abate Etoundi.

żółte kartki: Wiktor, Bawor - Bik.
czerwona kartka: Bawor (84. minuta, za drugą żółtą).

W drużynie Czarnych zagrał były piłkarz Wisły - Jakub Kałaska.

sędziował: Michał Bobrek.