Wisła bliska gry w finale okręgowego Pucharu Polski

Wisła Sandomierz prawdopodobnie zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W półfinale wiślacy mieli zagrać w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO, jednak trudności organizacyjne zmusiły władze KSZO do rezygnacji z meczu.

Początkowo ostrowiecki klub zwrócił się z prośbą do Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej o możliwość rozegrania meczu bez udziału kibiców z Sandomierza, jednak władze Związku nie zgodziły się na to. Tym samym KSZO zrezygnował z udziału w rozgrywkach. Decyzja ŚZPN będzie znana w piątek.

Treść pisma przesłana przez KSZO:
"W imieniu zarządu KSZO 1929 Ostrowiec Św. informujemy, że mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN pomiędzy naszą drużyną KSZO 1929 Ostrowiec Św. a Wisłą Sandomierz zaplanowany na dzień 21.06.2015r. godz 17.00 nie zostanie rozegrany z uwagi na trudności organizacyjne.

Za zaistniałą sytuację oraz utrudnienia przepraszamy."

W drugim meczu półfinałowym Łysica Bodzentyn zagra z Partyzantem Radoszyce.

Dodatkowo ŚZPN poinformował, że finał rozgrywek pucharowym odbędzie się 24 czerwca o godz. 17:30 w Pińczowie.

Wczoraj w siedzibie PZPN odbyło się losowanie rundy wstępnej i I rundy rozgrywek Pucharu Polski. W rundzie wstępnej zagrają m.in. zwycięzcy w okręgowych rozgrywkach Pucharu Polski. Zespół, który wygra wspomniane rozgrywki na szczeblu Świętokrzyskiego ZPN-u zagra z Sandecją Nowy Sącz. Natomiast w przypadku wygrania meczu z Sandecją, w I rundzie zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.

źródło: własne / kszo1929ostrowiec.pl / Echo Dnia / ŚZPN / PZPN