Weekend wypożyczonych

Trzy rozegrane kolejki mają za sobą piłkarze Wisły wypożyczeni do innych klubów. Przypomnijmy w nowym sezonie z Wisły wypożyczeni zostali: Arkadiusz Kosno (Alit Ożarów), Bartosz Szymański (LZS Samborzec), Karol Szustak i Patryk Tur (obaj Stal Gorzyce).

Alit Ożarów znakomicie zakończył ubiegły sezon na wysokim 4. miejscu. Również świetnie rozpoczął obecne rozgrywki, inkasując komplet zwycięstw. Prowadzony przez, dobrze znanego w Sandomierzu Tadeusza Krawca zespół rozpoczął od wyjazdowej wygranej nad Klimontowianką Klimontów 2-1 (0-1), następnie w pierwszym meczu u siebie pokonał 4-1 (2-0) Hetmana Włoszczowa. W tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Kosno, a także asystował przy jednym z goli. W ostatniej kolejce Alit okazał się lepszy od Lubrzanki Kajetanów, wygrywając 2-1 (1-1). Drużyna z Ożarowa zajmuje pozycję wicelidera.

Gorzej w IV lidze radzi sobie beniaminek Stal Gorzyce, która nie wywalczyła choćby punktu. Stalowcy kolejno przegrali z Karpatami Krosno 0-3 (0-1), Sokołem Kolbuszowa Dolna 2-4 (0-3) i Piastem Tuczempy 0-2 (0-1). Jedną z bramek, z meczu z Sokołem, zdobył z rzutu karnego Patryk Tur. Stal zajmuje ostatnią lokatę w tabeli.

Formę w kratkę prezentuje beniaminek Klasy okręgowej - LZS Samborzec. W meczu inauguracyjnym lepszy był przeciwnik Sparta Kazimierza Wielka, która wygrała 2-0 (0-0). W doliczonym czasie tego spotkania czerwoną kartkę ujrzał za faul Bartosz Szymański. W 2. kolejce LZS wygrał 3-1 (0-1) z Zenitem Chmielnik, a przed tygodniem skromnie przegrał 0-1 (0-1) z Piaskowianką Piaski. Jedno zwycięstwo i dwie przegrana dają obecnie 11. miejsce w lidze.

Występy wypożyczonych piłkarzy Wisły:

IV liga
Klimontowianka Klimontów 1-2 Alit Ożarów
Arkadiusz Kosno - cały mecz.

Alit Ożarów 4-1 Hetman Włoszczowa
Arkadiusz Kosno - cały mecz, gol, asysta, żółta kartka.

Lubrzanka Kajetanów 1-2 Alit Ożarów
Arkadiusz Kosno - cały mecz.

Karpaty Krosno 3-0 Stal Gorzyce
Karol Szustak - 84 minuty.
Patryk Tur - 90 minut.

Stal Gorzyce 2-4 Sokół Kolbuszowa Dolna
Karol Szustak - 46 minut.
Patryk Tur - cały mecz, gol z rzutu karnego, żółta kartka.

Piast Tuczempy 2-0 Stal Gorzyce
Karol Szustak - 86 minut.
Patryk Tur - 69 minut.

Klasa okręgowa
LZS Samborzec 0-2 Sparta Kazimierza Wielka
Bartosz Szymański - 90 minut, czerwona kartka za faul.

Zenit Chmielnik 1-3 LZS Samborzec
Bartosz Szymański - poza kadrą z powodu pauzy za czerwoną kartkę.

LZS Samborzec 0-1 Piaskowianka Piaski
Bartosz Szymański - poza kadrą z powodu pauzy za czerwoną kartkę.