Rozstrzygnęły karne

Wiślacy odnieśli drugą wyjazdową porażkę w sezonie, przegrywając 1-2 (0-1) z Czarnymi Połaniec w meczu 3. kolejki III ligi gr. IV. Wszystkie gole zostały zdobyte po rzutach karnych. Dla Wisły strzelił Wiktor Putin.

Spotkanie z Czarnymi Połaniec, jak na spotkanie derbowe przystało, nie odbyło się bez walki do końca. Od 20. minuty Wiślacy dyktowali grę w meczu. Częste utrzymywanie się przy piłce nie przyniosło jednak efektu bramkowego, głównie dzięki dobrze zorganizowanej linii obrony gospodarzy.

W 29. minucie podczas ataku Mateusz Janiec został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez jednego z piłkarzy Wisły. Arbiter spotkania ogłosił wyrok - "jedenastka" dla Czarnych. Debiutujący w bramce Przemysław Janowski nie zdołał obronić strzału Mateusza Załuckiego.

Po zdobyciu prowadzenia połańczanie skupili się na defensywie, a z kolei piłkarze Dariusza Pietrasiaka odważnej atakowali. W rezultacie kilka dogodnych sytuacji wiślaków nie zakończyło się trafieniami do siatki.

Także w drugiej połowie Wisła kontynuowała bezpardonowe atakowanie bramki rywali. Na efekt trzeba było czekać aż do 70. minuty, kiedy to rzut karny pewnie wykorzystał Wiktor Putin.

W ostatniej akcji meczu, po indywidualnym rajdzie w polu karnym sfaulowany został jeden z piłkarzy gospodarzy. Pewnym wykonawcą "jedenastki" okazał się Paweł Meszek.

19 sierpnia 2018, 17:00 - Połaniec
Czarni Połaniec 2-1 Wisła Sandomierz
Mateusz Załucki 29 (k), Paweł Meszek 90 (k) - Wiktor Putin 70 (k)

Czarni: 1. Jakub Borusiński - 2. Kacper Wątróbski, 3. Mateusz Załucki, 5. Maciej Witek, 6. Konrad Misztal (76, 9. Bartosz Sobczyk), 7. Mateusz Janiec (57, 11. Mikołaj Płudowski), 10. Kamil Hul, 15. Jakub Zięba, 16. Patryk Tetlak (46, 4. Paweł Meszek), 18. Filip Krępa (77, 21. Kamil Miśko), 19. Bartłomiej Miazga (80, 8. Dawid Stypa).

Wisła: 12. Przemysław Janowski - 13. Dawid Korona, 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (90, 20. Piotr Ferens) - 98. Jakub Łata (66, 24. Krystian Sornat), 8. Michał Mokrzycki, 99. Michał Kamiński (66, 15. Damian Nogaj), 26. Wiktor Putin, 9. Kacper Piechniak (55, 10. Jarosław Piątkowski) - 6. Piotr Poński.

żółte kartki: Zięba, Załucki, Hul, Miazga, Wątróbski - Piątkowski.

sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna).