W przewadze gorsi

Piłkarze Wisły Sandomierz mimo, przewagi jednego zawodnika od 20. minuty przegrali w meczu 14. kolejki z wiceliderem Garbarnią Kraków 1-2 (0-2). Na listę strzelców "niebiesko-biało-czerwonych" wpisał się Tomasz Wolan.

Pierwszą groźniejszą sytuację wypracowali sobie gospodarze. Łukasz Pietras przejął futbolówkę w środku pola i podał do Marcina Siedlarza, który jednak nieznacznie chybił. W 19. minucie płaskim strzałem akcję po rzucie rożnym zakończył Mariusz Stokłosa, ale instynktownie obronił Jakub Kozłowski.

Niecałą minutę później mający na koncie żółtą kartkę Mateusz Pawłowicz nieprzepisowo zatrzymał Tomasza Wolana i został ukarany drugą, a w efekcie czerwoną kartką. Dziesięć minut potem ponownie okazję miał Siedlarz, ale złym przyjęciem piłki ułatwił skuteczną interwencję Kozłowskiemu.

W 34. minucie arbiter Paweł Gądek podyktował rzut karny dla Garbarni za faul Dawida Korony na Damianie Szymoniku. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił krakowski egzekutor Krzysztof Kalemba, dla którego było to siódme ligowe trafienie z rzutu karnego.

Brak jednego piłkarza w szeregach nie przysporzył zbyt wielu kłopotów gospodarzom. Jeszcze przed przerwą, bowiem zdołali podwyższyć prowadzenie. Tym razem z lewej strony boiska Pietras, jak na treningu, ograł Łukasza Adamczyka i dokładnie wyłożył piłkę ustawionemu przed "szesnastką" Patrykowi Serafinowi, który ograł jeszcze Daniela Beszczyńskiego i technicznym uderzeniem pokonał bramkarza Wisły.

Sandomierzanie obudzili się do gry dopiero kwadrans przed końcem meczu. W 83. minucie po kornerze w zamieszaniu podbramkowym Tomasz Wolan zdobył bramkę kontaktową. Niecałe pięć minut później w polu karnym padł Wolan, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Wisła nie stworzyła sobie później dogodnych okazji. Zbyt mały pressing na osłabionym rywalu nie przyniósł nawet punktu.

30 października 2015, 13:30 - Kraków
Garbarnia Kraków 2-1 Wisła Sandomierz
Krzysztof Kalemba 34 (k), Patryk Serafin 44 - Tomasz Wolan 83

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 4. Damian Szymonik, 3. Kamil Moskal, 15. Krzysztof Kalemba, 18. Mateusz Pawłowicz - 16. Mariusz Stokłosa, 19. Karol Kostrubała, 5. Łukasz Pietras, 7. Piotr Ferens (88, 10. Michał Kozik), 14. Patryk Serafin - 13. Marcin Siedlarz (74, 9. Tomasz Ogar).

Wisła: 12. Jakub Kozłowski - 14. Daniel Chorab, 4. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 3. Paweł Bażant - 17. Łukasz Adamczyk (70, 15. Jakub Łata), 8. Roman Mykytyn, 7. Patryk Świrk (60, 6. Arkadiusz Kosno), 5. Bartosz Madeja, 19. Mirosław Kabata (60, 16. Mateusz Michalski) - 9. Tomasz Wolan.

żółte kartki: Pawłowicz, Pietras, Moskal, Szymonik, Ogar - Chorab.
czerwona kartka: Pawłowicz (20. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Gądek (Tarnów).