Samobójcza porażka

Wisła Sandomierz przegrała 1-3 (1-1) w meczu 13. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej z Porońcem Poronin. Jedyną bramkę dla sandomierzan zdobył z rzutu karnego Bartosz Szepeta. Na końcu pierwszej połowy i na początku drugiej wiślacy dwukrotnie strzelili sobie gole samobójcze. Wynik meczu ustaliło trafienie Łukasza Dudzika.

Przed rozpoczęciem spotkania Wisła miała dwa punkty przewagi nad Porońcem. Sam mecz również rozpoczął się po myśli sandomierzan. W 14. minucie Mirosław Kabata został sfaulowany w polu karnym gospodarzy a Bartosz Szepeta pewnie wykorzystał rzut karny i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Wisły (5 goli).

Przez pozostałą część pierwszej połowy wiślacy dzielnie bronili wyniku. Jednak tuż przed zejściem do szatni Wisła pechowo straciła bramkę, za sprawą Tomasza Wolana, od uda którego piłka odbiła się i wylądowała w siatce po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Nowaka.

Również po przerwie szczęście było po stronie Porońca. W 46. minucie brak komunikacji pomiędzy Dawidem Koroną i Jakubem Kozłowski doprowadził do utraty kolejnej bramki samobójczej. Od 64. minuty Wisła grała w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został Kabata. Gospodarze przypieczętowali zwycięstwo w 70. minucie golem z dystansu Łukasza Dudzika.

W spotkaniu żółtą kartką ukarany został też m.in. Szepeta. Była to czwarta kartka w sezonie, dzięki czemu w następnej kolejce - w meczu z wiceliderem Garbarnią Kraków - nie będzie mógł zagrać.

25 października 2015, 14:00 - Poronin
Poroniec Poronin 3-1 Wisła Sandomierz
Tomasz Wolan 45 (s), Dawid Korona 46 (s), Łukasz Dudzik 70 - Bartosz Szepeta 14 (k)

Poroniec: 1. Mateusz Zając - 7. Paweł Kępa (34, 15. Michał Gryźlak), 16. Barłomiej Piszczek, 20. Marcin Pluta, 25. Szczepan Kogut - 13. Janusz Wolański (88, 19. Jan Stopka), 3. Marcin Malinowski, 22. Paweł Nowak, 10. Rafał Gadzina (72, 8. Mariusz Łyduch), 18. Piotr Madejski (63, 17. Łukasz Dudzik) - 9. Maciej Żurawski.

Wisła: 1. Jakub Kozłowski - 3. Grzegorz Zimoląg (46, 6. Arkadiusz Kosno), 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab - 9. Tomasz Wolan (83, 11. Jakub Kwiecień), 8. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta (80, 7. Patryk Świrk), 5. Bartosz Madeja, 19. Mirosław Kabata - 15. Jakub Łata (70, 17. Łukasz Adamczyk).

żółte kartki: Malinowski - Kabata, Szepeta, Mykytyn.
czerwona kartka: Kabata (64. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów).