Sornat w dziesiątkę

Wisła Sandomierz zwycięstwem zakończyła rundę jesienną III ligi gr. IV. W meczu 17. kolejki wiślacy po golu Krystiana Sornata pokonali 1-0 (1-0) na wyjeździe Chełmiankę Chełm. Wygrana zapewniła Wiśle 10. miejsce w ligowej tabeli.

Mimo iż Wisła nie była faworytem w starciu z Chełmianką Chełm, to piłkarze Dariusza Pietrasiaka częściej kontrolowali spotkanie. W 20. minucie okazję po rzucie rożnym miał Jakub Konefał, ale nieznacznie chybił. Wisła za sprawą trafienia Krystiana Sornata w 39. minucie objęła prowadzenia. Skrzydłowy wiślaków wpakował piłkę do siatki po zagraniu ze skrzydła Jarosława Piątkowskiego.

W drugiej połowie Chełmianka ruszyła do odrabiania strat, jednak defensywa Wisły pewnie wykonywała swoje obowiązki. Wiślacy wypracowali sobie dwa bardzo dobre kontrataki, po jednym z nich gospodarzy uratowała poprzeczka. W końcówce w dobrej okazji fatalnie przestrzelił Michał Budzyński.

17 listopada 2018, 13:30 - Chełm
Chełmianka Chełm 0-1 Wisła Sandomierz
Krystian Sornat 39

Chełmianka: 33. Damian Drzewiecki - 2. Rafał Kursa, 16. Jakub Niewęgłowski, 14. Norbert Myszka, 17. Przemysław Koszel (30, 13. Jakub Gołąb; 79, 18. Aleks Aftyka) - 6. Paweł Uliczny, 4. Paweł Jabkowski (73, 9. Michał Budzyński), 11. Kamil Kocoł, 12. Przemysław Kwiatkowski, 8. Hubert Kotowicz (68, 19. Krzysztof Zawiślak) - 10. Mateusz Kompanicki.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 13. Dawid Korona, 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab (87, 20. Piotr Ferens) - 10. Jarosław Piątkowski (90, 9. Kacper Piechniak), 8. Michał Mokrzycki (61, 7. Marcin Sudy), 99. Michał Kamiński, 26. Wiktor Putin (70, 15. Damian Nogaj), 24. Krystian Sornat (75, 98. Jakub Łata) - 6. Piotr Poński.

żółte kartki: Kursa, Myszka - Ferens.

sędziował: Jakub Moskal (Kielce).