Remis na starcie

W meczu 1. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (1-0) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Dla sandomierzan gola zdobył w 9. minucie Adrian Gębalski. Natomiast goście do remisu doprowadzili w 61. minucie za sprawą trafienia Kamila Dziadowicza.

Kibice wybierający się na spotkanie Wisły z KSZO spodziewali się od piłkarzy wiele walki i ciekawych sytuacji. Oczekiwania te rozpalił dodatkowo Adrian Gębalski, który już w 9. minucie, w sytuacji sam na sam, pokonał bramkarza rywali. Niestety z czasem było nieco gorzej. Brakowało akcji podbramkowych, a przez znaczną część pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola. Jeśli któraś z drużyn zdołała dotrzeć pod bramkę przeciwnika, to brakowało wykończenia sytuacji. W 40. minucie Kamil Dziadowicz zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała w znacznej odległości od celu. Dwie minuty później swoją bardzo dobrą okazję miał Gębalski. W polu karnym KSZO napastnik Wisły świetnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

Druga część spotkania była ciekawsza. Na lewej stronie boiska mocno pracował Damian Nogaj. Głównie za sprawą jego dryblingów i groźnych zagrań Wisła miała szanse na podwyższenie prowadzenia. Jednak w 61. minucie to goście zdobyli bramkę. Przed polem karnym piłkę dobrze przyjął sobie Kamil Dziadowicz i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. W 74. minucie ponownie groźnie było pod bramką Wisły, jednak uderzenie z rzutu wolnego świetnie obronił Stanisław Wierzgacz. W 82. minucie ponownie w roli głównej był Nogaj, który kilkudziesięciometrowy rajd zakończył dobrym uderzeniem, ale minimalnie nad bramką. Końcowe minuty spotkania należały do gospodarzy. Piłkarze KSZO nie potrafili wyjść z własnej połowy. W doliczonym czasie gry duże zamieszanie powstało w "szesnastce" gości, ale nie potrafili tego wykorzystać Jarosław Pacholarz i Gębalski. Mnóstwo dośrodkowań sandomierzan było skutecznie wybijanych z daleka od bramki Konrada Zacharskiego.

9 sierpnia 2014, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Adrian Gębalski 9 - Kamil Dziadowicz 61

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 4. Rafał Mikulec, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (84, 8. Bartłomiej Gołasa) - 11. Maciej Ziółek (72, 17. Łukasz Adamczyk), 5. Mariusz Kukiełka, 16. Michał Wawryszczuk (72, 19. Kamil Hul), 18. Jarosław Piątkowski (76, 9. Jarosław Pacholarz), 10. Damian Nogaj - 7. Adrian Gębalski.

KSZO: 12. Konrad Zacharski - 4. Michał Stachurski, 5. Erwin Nowik, 13. Marcin Grunt, 22. Klaudiusz Łatkowski - 25. Jakub Kapsa, 23. Paweł Czajkowski (67, 9. Dawid Gardynik), 17. Radosław Mikołajek, 8. Kamil Dziadowicz, 7. Przemysław Ryński (82, 10. Kamil Stawiarski) - 6. Michał Kosowski (67, 19. Mateusz Mąka).

żółte kartki: Adamczyk - Stachurski.

sędziował: Przemysław Greń (Oświęcim).