Przegrana w pierwszym meczu

Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-1) w meczu 1. kolejki nowego sezonu III ligi gr. IV z Sołą Oświęcim.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania kapitan Wisły - Daniel Beszczyński odebrał z rąk członka zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Janusza Pońskiego puchar za awans na szczebel III ligi.

Przez kolejne 45 minut wiślacy nie mieli okazji do zadowolenia. W poczynania piłkarzy wdała się duża trema oraz nerwowość. W 15. minucie po stracie piłki przez sandomierzan Krzysztof Hałgas, pokierował akcję skrzydłem. Następnie dobrym dośrodkowaniem popisał się Arkadiusz Czapla, a całą akcję zakończył gol Mateusza Glenia.

W drugiej części meczu gra Wisły diametralnie się zmieniła. Przejęła inicjatywę, co udokumentowała bardzo dobrymi sytuacjami m.in. Damian Judy, Patryka Tura czy Jarosława Piątkowskiego. Zabrakło jednak szczęścia i precyzji. Z upływem czasu goście broniąc się na swojej połowie, starała się opóźniać grę.

W zespole Wisły zadebiutowała trójka pozyskanych zawodników - Maciej Jakóbczyk, Michał Mokrzycki i Kacper Piechniak.

12 sierpnia 2017, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Soła Oświęcim
Mateusz Gleń 15

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 23. Maciej Jakóbczyk (83, 11. Maciej Ziółek), 24. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy (72, 26. Michał Mokrzycki), 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda, 30. Hubert Siepierski (80, 20. Patryk Tur) - 99. Kacper Piechniak (90, 98. Jakub Łata).

Soła: 12. Dawid Gargasz – 4. Konrad Kasolik, 2. Dawid Wadas, 11. Marcin Drzymont, 16. Wojciech Jamróz – 9. Mateusz Gleń, 6. Kamil Szewczyk, 23. Dawid Dynarek, 27. Krzysztof Hałgas (72, 21. Mateusz Wawoczny) – 26. Arkadiusz Czapla (84, 7. Jakub Snadny), 10. Paweł Cygnar (87, 17. Przemysław Knapik).

żółte kartki: Chorab, Mokrzycki - Dynarek, Wawoczny, Gargasz.

sędziował: Paweł Kantor (Dębica).