Podział punktów w Andrychowie

Wisła Sandomierz zremisowała 2-2 (1-0) z Beskidem Andrychów w meczu 20. kolejki III ligi. Gole dla Wisły strzelili Kamil Hul i Jarosław Pacholarz. Gospodarzom punkt zapewniły trafienia Bartłomieja Pająka i Rafała Piszczka. Dzięki remisowi sandomierzanie utrzymali pozycję lidera rozgrywek.

Początek spotkania zwiastował powtórkę dobrego wyniku Wisły z jesieni, ale jak się później okazało było blisko porażki. Wiślacy kontrolowali grę i pewnie konstruowali kolejne akcje. W 25. minucie znalazło to potwierdzenie w strzelonym golu przez Kamila Hula.

Wszytko szło zgodnie z planem do 56. minut, kiedy to Bartłomiej Pająk uderzeniem głową zdobył bramkę dającą remis. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Stanisława Wierzgacza strzałem z ostrego kąta pokonał Rafał Piszczek. W 65. minucie na boisku pojawił się Jarosław Pacholarz. Napastnik potrzebował czterech minut, żeby znaleźć sposób na umieszczenie futbolówki w siatce. Później sandomierzanie stworzyli sobie kilka okazji, ale wyniku spotkania nie udało się zmienić.

Wisła ma już tylko punkt przewagi nad drugą w tabeli Sołą Oświęcim, z którą zagra w Wielką Sobotę.

28 marca 2015, 15:30 - Andrychów
Beskid Andrychów 2-2 Wisła Sandomierz
Bartłomiej Pająk 56, Rafał Piszczek 57 - Kamil Hul 25, Jarosław Pacholarz 69

Beskid: 12. Michał Kurzyniec - 13. Rafał Piszczek, 17. Krzysztof Jurczak, 3. Dariusz Kapera, 18. Szymon Święs - 20. Michał Adamus, 8. Jakub Słupski, 9. Maciej Stróżak, 14. Radosław Karcz, 16. Tomasz Moskała - 10. Bartłomiej Pająk.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (65, 13. Mateusz Podstolak) - 10. Jarosław Piątkowski, 20. Michał Motyl (87, 23. Jakub Kwiecień), 18. Bartosz Szepeta, 27. Kamil Oślizło (65, 9. Jarosław Pacholarz), 4. Rafał Mikulec (80, 17. Łukasz Adamczyk) - 7. Kamil Hul.

żółte kartki: Słupski, Piszczek - Szepeta, Oślizło, Hul, Motyl.

sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów).