Na tarczy z Daleszyc

Wisła Sandomierz przegrała wysoko 0-5 (0-2) z beniaminkiem Spartakusem Daleszyce w spotkaniu 1. kolejki sezonu 2015/16 III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Początek spotkania fatalnie ułożył się dla piłkarzy z Sandomierza. Najpierw, w 5. minucie sędzia pozostał niewzruszony w sytuacji, w której wiślakom należał się rzut karny, a w 14. minucie bramkarz Wisły Jakub Kozłowski sfaulował w polu karnym Damiana Gila, który potem zamienił "jedenastkę" na gola.

Stracona bramka podziałała motywująco na podopiecznych Adama Mażysza. Szczególnie wyróżniali się Tomasz Wolan i Roman Mykytyn. W 29. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Blicharskiego.

Po zmianie stron osłabienie liczebne sandomierzan, przy wysokim upale, dało się we znaki. W 63. minucie 17-letniego Mateusza Strąka pokonał Gil. Dwie minuty później uczynił to Karol Mojecki, który zdołał zdobyć drugą swoją bramkę w 71. minucie.

Na pewno rezultat pierwszego meczu w sezonie nie napawa optymizmem, jednak to już historia i trzeba skupić się na najbliższym spotkaniu. W niedzielę o godz. 17:00 Wisła, przed własną publicznością, zagra z Łysicą Bodzentyn, która ograła u siebie wicemistrza z ubiegłego sezonu - Poroniec Poronin 3-0 (2-0).

9 sierpnia 2015, 17:00 - Daleszyce
Spartakus Daleszyce 5-0 Wisła Sandomierz
Damian Gil 16 (k), 63, Kamil Blicharski 29, Karol Mojecki 65, 71

Spartakus: 84. Marcin Kołomański - 4. Bartosz Gębura, 76. Marek Gołąbek, 2. Robert Bętkowski, 9. Piotr Ostrowski - 11. Wiktor Wołowiec, 10. Michał Jeziorski, 16. Karol Skrzypek, 19. Kamil Blicharski (81, 8. Seweryn Kaleta) - 77. Damian Gil (65, 7. Mariusz Maciejski), 17. Karol Mojecki (78, 6. Robert Sitarz).

Wisła: 1. Jakub Kozłowski - 3. Grzegorz Zimoląg, 24. Daniel Beszczyński, 15. Dawid Korona, 7. Daniel Chorab - 11. Karol Szustak (16, 12. Mateusz Strąk), 6. Paweł Bażant (60, 17. Łukasz Adamczyk), 8. Roman Mykytyn, 19. Mirosław Kabata (89, 16. Arkadiusz Kosno), 10. Bartosz Szepeta (80, 21. Patryk Świrk) - 9. Tomasz Wolan.

żółte kartki: Jeziorski, Bętkowski, Maciejski, Kaleta - Chorab, Bażant.
czerwona kartka: Jakub Kozłowski (14. minuta, Wisła, za faul).

sędziował: Kamil Pastuszka (Kielce).