Korona, Kabata i Wolan piłkarzami Wisły

Dawid Korona, Mirosław Kabata i Tomasz Wolan zostali piłkarzami Wisły. Wszyscy podpisali umowy do końca listopada.

Wszyscy są wychowankami Siarki Tarnobrzeg. Natomiast ostatni sezon spędzili w drużynie Czarnych Połaniec.

27-letni Korona jest obrońcą. W Wiśle ma być partnerem Daniela Beszczyńskiego w środku defensywy. W przeszłości występował m.in. w UKS SMS Łódź, Wisłoce Dębica, Juvencie Starachowice, Siarce Tarnobrzeg i Wiśle Annopol. Podczas rocznego pobytu w Siarce rozegrał 25 spotkań w II lidze. Natomiast w ostatnim sezonie w Czarnych Połaniec zanotował 30 występów ligowych, w których strzelił trzy gole.

Kabata ma 28 lat. Może grać z lewej strony obrony lub jako skrzydłowy. Przez dłuższy okres swojej kariery grał w Siarce Tarnobrzeg. W zespole z Połańca grał przez ostatnie trzy lata. W minionych rozgrywkach III ligi wystąpił w 27 spotkaniach, zdobył jedną bramkę.

29-letni Wolan jest pomocnikiem/napastnikiem. Był piłkarzem LZS-u Jadachy, Stali Nowa Dęba, Czarnych Połaniec, a następnie drugoligowej wówczas Concordii Piotrków Trybunalski, gdzie grał przez dwa lata. Potem powrócił do Stali Nowa Dęba, skąd przeszedł do Siarki, a następnie JKS 1909 Jarosław. Poprzedni rok spędził w Czarnych. Wystąpił w 33 meczach, strzelił osiem goli.

Dzisiaj w treningu wzięło udział 21 piłkarzy. W piątek i w sobotę zaplanowane są mecze sparingowe. Z kolei Zarząd rozpoczął poszukiwanie sponsorów.