Kompromitująca końcówka

Mecz 13. kolejki III ligi okazał się pechowy dla sandomierzan. Wiślacy przegrali 2-3 (1-1) z Karpatami Krosno, tracą dwa gole w doliczonym czasie spotkania. Wisła prowadziła po bramce Marcina Sudego. W drugiej połowie strzelił Arkadiusz Drapsa. Piłkarze Jarosława Pacholarza zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Wiślacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Pierwszy okazję miał Maciej Jakóbczyk, ale zamykając akcję strzelił zbyt słabo. W 7. minucie sandomierzanie objęli prowadzenie. Jarosław Piątkowski zacentrował na głowę niepilnowanego Arkadiusza Drapsy, który bardzo dobrze uderzył, ale piłkę nogą zdołał odbić bramkarz rywali, jednak szybko dopadł do niej Marcin Sudy, który mocnym uderzeniem z powietrza zdobył bramkę.

Zespół trenera Pacholarza kontrolował sytuację. Gospodarze nie potrafili poważnie zagrozić bramce Patryka Drzymały. W 19. minucie Damian Juda główkował w polu karnym, ale zabrakło niewiele do gola. W 30. minucie Juda, strzelając z dystansu sprawił dużo problemów w interwencji Mateuszowi Krawczykowi.

W 36. minucie piłkarze Karpat strzelili wyrównującą bramkę. Mateusz Kantor zapoczątkował akcję prawą stroną. Szybkim podaniem "uruchomił" Dawida Kuliga, który zagrał do pozostawionego samemu sobie, Sebastiana Białasika, który jednak skiksował, co szczęśliwie wykorzystał Dawid Cempa, posyłając futoblówkę do siatki obok wychodzącego Drzymały.

Niewiele do gola zabrakło Grzegorzowi Gawle, który zdecydował się na strzał z dystansu.

W 64. minucie Wisła ponownie cieszyła się z prowadzenia. Również tym razem do Drapsy zagrał Piątkowski. Strzał napastnika wiślaków obronił golkiper Karpat, ale przy dobitce górą był Drapsa.

Okazję miał też Dawid Korona, ale po uderzeniu głową nieznacznie się pomylił.

Wszystko wyglądało dobrze, do 90. minuty. Wtedy to z okolicy 30 metra uderzył Kantor, piłka trafiła do Cempy, który pewnie wykorzystał szansę i pokonał Drzymałę. Decydujący cios nadszedł w 4. minucie doliczonego czasu gry, kiedy to stały fragment gry, mocnym strzałem głową wykorzystał Patryk Kołodziej.

21 października 2017, 14:00 - Krosno
Karpaty Krosno 3-2 Wisła Sandomierz
Dawid Cempa 36, 90, Patryk Kołodziej 90 - Marcin Sudy 7, Arkadiusz Drapsa 64

Karpaty: 1. Mateusz Krawczyk - 11. Kamil Wawoczny, 4. Patryk Kołodziej, 8. Michał Dudek, 3. Marcin Świech (64, 7. Adrian Nowak) - 19. Dawid Kuliga, 21. Jakub Mordec, 10. Mateusz Kantor, 18. Sebastian Białasik (86, 14. Jakub Wcisło), 5. Grzegorz Gawle - 9. Dawid Cempa.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 5. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 13. Dawid Korona - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowycz (90, 24. Daniel Beszczyński), 7. Marcin Sudy, 6. Damian Juda (68, 9. Mateusz Michalski), 15. Maciej Jakóbczyk (57, 18. Kacper Piechniak) - 17. Arkadiusz Drapsa (86, 98. Jakub Łata).

żółte kartki: Juda, Górski.

sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław).