Cud nad Wisłą! Sandomierzanie pozostają w III lidze

Wyniki ostatniej kolejki III ligi zadecydowały o utrzymaniu się Wisły Sandomierz na tym poziomie rozgrywkowym. Wiślacy pokonali u siebie 2-0 (1-0) MKS Trzebinia. Gola w pierwszej połowie strzelił Patryk Róg, natomiast w drugiej części autorem bramki został Damian Juda. Dzięki wygranej i porażce bezpośredniego rywala walczącego o utrzymanie - Unii Tarnów - sandomierzanie cieszyli się z pozostania w trzeciej lidze.

Wiślacy mimo ciężkiego meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, w ostatnim starciu ligowym dali z siebie wszystko.

Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie. Piotr Ferens zacentrował z rzutu wolnego, piłkę wybił Krzysztof Michalec, jednak trafiła na jedenasty metr do Patryka Roga, który ładnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza MKS-u.

Następnie Kacper Piechniak po indywidualnej akcji minimalnie chybił.

Zespół przyjezdnych był bardzo blisko strzelenia gola po błędzie w obronie Dawida Korony, ale w słupek trafił Ernest Świętek.

W 32. minucie ponownie obok bramki strzelił Piechniak. A w doliczonym czasie pierwszej połowy strzał z dystansu Ferensa z trudem obronił Tomasz Wróbel.

Wisła w zaledwie osiem minut po pierwszym gwizdku drugiej połowy zdobyła bramkę. Korona zacentrował w okolicę dwunastego metra, gdzie futbolówkę prawą nogą przyjął sobie Juda, a lewą oddał piękny strzał, nie dając szans golkiperowi na skuteczną interwencję.

Bramkarz gości znakomicie zachował się przy świetnym strzale z dystansu Ferensa.

Dzięki wygranej Wisła zrealizowała założony cel pozostania w III lidze.

16 czerwca 2018, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 MKS Trzebinia
Patryk Róg 18, Damian Juda 53

Wisła: 32. Stanisław Wierzgacz - 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 23. Paweł Bażant - 18. Kacper Piechniak (69, 10. Piotr Poński), 16. Michał Mokrzycki, 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda (75, 98. Jakub Łata), 30. Piotr Ferens (75, 7. Marcin Sudy) - 9. Patryk Róg (46, 14. Daniel Chorab).

Trzebinia: 12. Tomasz Wróbel - 19. Maciej Rogóż, 2. Krzysztof Michalec, 21. Bartosz Jagła, 23. Grzegorz Jarosz (46, 6. Przemysław Porębski) - 22. Bartłomiej Chlebda (70, 5. Paweł Sawczuk), 4. Marcin Kalinowski (65, 18. Łukasz Sochacki), 9. Michał Kowalik, 10. Mateusz Majcherczyk, 15. Ernest Świętek (58, 16. Mariusz Stokłosa) - 11. Mateusz Stanek

żółte kartki: Piechniak, Łata - Chlebda, Stokłosa.
czerwona kartka: Stokłosa (65. minuta, za dyskusję).

sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).