Bombardowanie na awans!

Wisła Sandomierz dzięki dzisiejszej wygranej zapewniła sobie, na dwie kolejki przed końcem, awans do III ligi po rocznej przerwie. Sandomierzanie rozgromili 4-0 (0-0) Nidziankę Bieliny. Dwa gole strzelił Damian Juda, a po jednym Mateusz Michalski i Jakub Łata.

Mimo, że wiślakom wystarczył do awansu remis, bramki były kwestią czasu. Gospodarze przewidywalnie objęli panowanie na boisku. Akcji nie brakowało. W pierwszej połowie warte odnotowania były trzy sytuacje, wszystkie z udziałem Damiana Judy.

W 30. minucie Juda zagrał dobrze do Jarosława Piątkowskiego, ale ten decydując się na strzał, fatalnie chybił. Osiem minut później kontratak, podaniem do Piątkowskiego, wyprowadził Dawid Korona. Skrzydłowy Wisły zagrał w pole karne do ustawionego na dalszym słupku Judy, ale nie zdołał skierować futbolówki do bramki. W 42. minucie Juda uderzył minimalnie obok słupka.

W 57. minucie Jakub Łata odegrał do środka do Michalskiego, który jednak strzelił bardzo niecelnie. Dwie minuty później Michalski zagrał w tempo do Judy, ten początkowo stracił piłkę na rzecz defensora rywali, ale czym prędzej odzyskał i szybkim strzałem pokonał Piotra Berę.

70. minuta przyniosła spokój wszystkim fanom Wisły. Po faulu na Andriju Nikanowyczu rzut karny pewnie wykorzystał Juda. Chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Daniel Chorab.

W 75. minucie Nikanowycz precyzyjnym podaniem podał do Michalskiego, który zwodem minął golkipera, podwyższając wynik na 3-0.

W 79. minucie wpadł czwarty gol dla Wisły. Pogubiona defensywa gości nie poradziła sobie przy zagraniu Piątkowskiego do Łaty, który mając przed sobą pustą bramkę dopełnił formalności.

Na swoją bramkę polował Piątkowski. W 82. minucie miał kutemu sposobność, ale uderzając z powietrza nie trafił w światło bramki.

W 83. minucie z dystansu uderzył Kamil Cieślik, ale dobrze interweniował Patryk Drzymała parując piłkę na słupek.

4 czerwca 2017, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 4-0 Nidzianka Bieliny
Damian Juda 59, 70 (k), Mateusz Michalski 75, Jakub Łata 79

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona (73, 11. Maciej Ziółek), 24. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 5. Marcin Sudy (63, 8. Andrij Nikanowycz), 21.Kamil Lewandowski, 6. Damian Juda (73, 17. Paweł Bażant), 7. Jakub  Łata - 9. Mateusz Michalski (78, 20. Patryk Tur).

Nidzianka: 88. Piotr Bera - 3. Paweł Gawęcki, 13. Mateusz Pindral (72, 14. Michał Durlej), 6. Sebastian Satro, 5. Bartosz Gawęcki - 4. Mateusz Chlewicki, 10. Jakub Barus (70, 11. Kamil Cieślik), 7. Dominik Sito, 15. Krzysztof Kobyłecki, 9. Wiktor Brożyna - 17. Mariusz Maciejski.

żółte kartki: Sito, Satro.

sędziował: Tomasz Kondrak (Kielce).