Rezerwy: Wisła jako wicemistrz ligi awansowała do Klasy A

W ostatnim meczu Klasy B gr. III Wisła II Sandomierz skromnie pokonała 2-0 (2-0) ostatni zespół w tabeli - Huragan Wilczyce. Gole w pierwszej połowie zdobyli Kamil Buganik i Krzysztof Miroszka. Zwycięstwo dało wiślakom awans do Klasy A z drugiego miejsca. Wisła jako jedyny zespół w lidze zdobył ponad sto bramek.

Wiślacy od początku występowali w przewadze jednego zawodnika, ponieważ goście przyjechali w niekompletnym składzie.

W 3. minucie Kamil Buganik uderzeniem z powietrza trafił w słupek.

Podopieczni Wojciecha Pierzchały dominowali na boisku przez całe spotkanie, jednak większość dobrych akcji kończyła się niecelnymi strzałami. Taktyka Huraganu opierała się głównie na dalekich podaniach do ustawionego z przodu Macieja Drozdowskiego.

W 20. minucie Jarosław Juda uzupełnił skład drużyny gości.

W 31. minucie Jakub Trojanowski po indywidualnej akcji oddał bardzo dobry strzał z ponad dwudziestu metrów, ale dobrze ustawiony był bramkarz Huraganu.

Cztery minuty później Wisła zdobyła gola. Po podaniu Maciej Jakóbczyka strzał Karola Szustaka został zablokowany, jednak piłka trafiła do Kamila Buganika, który mocnym uderzeniem strzelił gola.

W 39. minucie Krzysztof Miroszka podwyższył prowadzenie. Podczas dośrodkowania skrzydłowego Wisły piłka odbił się jeszcze od obrońcy Huraganu i wpadła do siatki.

Przed przerwą dwukrotnie z dystansu bardzo dobrze uderzył Trojanowski, przy obu próbach duże problemy z obroną miał Adam Pruś.

W 43. minucie ozdobą meczu mógł być gol przewrotką Pawła Bęczkowskiego, ale futbolówka wylądowała pod nogami jednego z defensorów rywali.

Dwie minut później głową uderzył niepilnowany Maciej Olas, ale nieznacznie chybił.

W 67. minucie dobrą interwencją popisał się Piotr Gospodarczyk, broniąc strzał z szesnastu metrów piłkarza przyjezdnych.

W 74. minucie Wiktor Kuśmira słabo strzelił w sytuacji sam na sam z golkiperem gości.

Wisła zakończyła rozgrywki na drugim miejscu z punktem straty do mistrza - Arki Pawłów.

W drużynie Huraganu zagrali byli zawodnicy Wisły - Grzegorz Snopek i Maciej Drozdowski.

10 czerwca 2018, 11:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła II Sandomierz 2-0 Huragan Wilczyce
Kamil Buganik 35, Krzysztof Miroszka 39

Wisła: 1. Piotr Gospodarczyk - 7. Jakub Trojanowski, 99. Michał Mazur, 4. Rafał Rosowicz (19, 2. Marek Macioszek), 13. Maciej Jakóbczyk - 8. Paweł Bęczkowski (89, 20. Bartłomiej Kukiełka), 98. Karol Szustak (81, 24. Jakub Gajek), 6. Kamil Buganik, 30. Krzysztof Miroszka - 10. Emil Strawczyński (72, 14. Wiktor Kuśmira), 23. Maciej Olas (59, 15. Sebastian Jaśkiewicz).

żółte kartki: Macioszek, Mazur - Czajka.

sędziował: Patryk Sowiński (Sandomierz).