Spartańskie lanie

W bardzo ważnym meczu Wisła Sandomierz przegrała 0-4 (0-3) z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie - Spartakusem Daleszyce. Przegrana w przedostatnim spotkaniu ligi jest najwyższa ze wszystkich meczów wiślaków. Piłkarze Grzegorza Wesołowskiego tracą do bezpiecznego miejsca dwa punkty.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie gola z rzutu karnego strzelił Mateusz Zawadzki. Jeszcze w pierwszym kwadransie piłkarze Spartakusa zdobyli drugiego gola. Piotr Ostrowski mierzonym strzałem pokonał Patryka Drzymałę.

Zespół Spartakusa poszedł za ciosem, i trzy minuty później strzelił kolejnego gola. Autorem trafienia był Adrian Bednarski.

Wynik spotkania na sześć minut przed końcem ustalił Mateusz Janiec.

9 czerwca 2018, 17:00 - Daleszyce
Spartakus Daleszyce 4-0 Wisła Sandomierz
Mateusz Zawadzki 5 (k), Piotr Ostrowski 18, Adrian Bednarski 21, Mateusz Janiec 84

Spartakus: 80. Szymon Pietras - 14. Szczepan Krzeszowski, 6. Adrian Bednarski (68, 23. Mateusz Janiec), 4. Karol Skrzypek (78, 8. Seweryn Kaleta), 3. Mateusz Zawadzki - 9. Piotr Ostrowski (88, 37. Wiktor Rosół), 5. Michał Cedro, 7. Michał Jeziorski, 27. Kamil Blicharski, 44. Bartosz Gębura - 99. Bartosz Sot (78, 21. Mariusz Maciejski).

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona, 5. Patryk Wilk (65, 6. Piotr Poński), 24. Daniel Beszczyński, 23. Paweł Bażant - 7. Marcin Sudy, 4. Kacper Górski, 8. Andrij Nikanowycz, 16. Michał Mokrzycki (46, 14. Daniel Chorab), 98. Jakub Łata (75, 20. Krzysztof Miroszka) - 18. Kacper Piechniak.

żółte kartki: Cedro - Wilk, Piechniak, Górski.

sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław).

źródło: własne / fot.: Radosław Kuśmierz