Coraz niżej

Coraz niżej

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) w wyjazdowym meczu z ŁKS Łagów w ramach 29. kolejki III ligi, gr. IV. Honorowe trafienie zaliczył w doliczonym czasie drugiej połowy Mateusz Stańczyk, który jest najskuteczniejszym piłkarzem Wisły w rundzie wiosennej. Po tej przegranej sandomierzanie spadli na 7. miejsce w tabeli.

Dobrze radzący sobie wiosną zespół ŁKS-u (3 wygrane, 3 remisy, 1 porażka) potwierdził swoją lepszą dyspozycję. Wisła dzielnie broniła się przed utratą gola do 40. minuty. Wtedy po faulu Kacpra Pieniążka w polu karnym na Dawidzie Szałasie rzut karny wykorzystał Adam Imiela.

W 58. minucie Amarildo Balotelli skarcił wiślaków, podwyższając prowadzenie swojej drużyny. Przypomnijmy, że w meczu obu drużyn jesienią to Brazylijczyk strzelił gola na wagę remisu w Sandomierzu. W doliczonym czasie meczu błąd Patryka Wilka i przytomność Mateusza Stańczyka poskutkowały zdobyciem honorowej bramki dla Wisły.

14 kwietnia 2021, 17:00
ŁKS Łagów 2-1 Wisła Sandomierz
Adam Imiela 40 (k), Amarildo Balotelli 58 - Mateusz Stańczyk 90

ŁKS: 1. Przemysław Michalski - 15. Paweł Ślefarski, 6. Patryk Wilk, 14. Szczepan Krzeszowski, 23. Maciej Kolasa - 33. Miłosz Gierczak (83, 28. Daniel Biesiada), 24. Michał Mydlarz, 88. Piotr Rogala (73, 70. Kacper Grzela), 11. Dawid Szałas (83, 42. Patryk Baran), 10. Adam Imiela - 53. Amarildo Balotelli (73, 99. Mikołaj Szymański).

Wisła: 12. Michał Jurewicz - 13. Kacper Pieniążek, 24. Adrian Kajpust, 4. Marcin Sudy, 2. Aleksander Wiśniewski - 20. Mateusz Stańczyk, 99. Sebastian Taranek, 6. Marcel Tyl, 30. Mateusz Chmielowiec, 11. Bartosz Klockowski (59, 98. Kacper Kopczak) - 10. Miłosz Matuszewski (59, 17. Krzysztof Zawiślak).

żółte kartki: Wilk - Chmielowiec.

sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).