Złota głowa Kajpusta

Wisła Sandomierz wygrała na własnym stadionie ze Stalą Kraśnik 1-0 (0-0) w meczu 28. kolejki III ligi, gr. IV. Bramkę dla sandomierzan strzelił Adrian Kajpust.

Sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem, jednak piłkarzom Wisły nie zabrakło determinacji by odnieść pierwsze w tym roku zwycięstwo na własnym boisku. Już w pierwszej akcji meczu niecelny strzał oddał Sebastian Taranek. Wiślacy zdominowali pierwszą połowę. W 33. minucie Mateusz Stańczyk dograł dalekim podaniem do Krzysztofa Zawiślaka, ale w ostatniej chwili interweniował obrońca zespołu gości. Sześć minut później po strzale Jakuba Czeleja Michał Jurewicz pewnie złapał futbolówkę. Błyskawiczne wznowienie gry przez wiślackiego golkipera stworzyło okazję do kontrataku, jednak ponownie Taranek zagrywał zbyt mocno do Zawiślaka.

W 65. minucie po zagraniu z rzutu rożnego Miłosz Matuszewski podał do Mateusza Chmielowca, który niemal od razu zacentrował w pole karne na dalszy słupek, gdzie niepilnowany Adrian Kajpust popularnym "szczupakiem" trafił do bramki. Piłkarze Stali próbowali zbliżyć się do bramki sandomierzan jedynie przez dalekie podania, jednak dobrze swoje zadania wykonywała obrona.

10 kwietnia 2021, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-0 Stal Kraśnik
Adrian Kajpust 65

Wisła: 32. Michał Jurewicz - 18. Mateusz Kuśmierczyk (73, 2. Aleksander Wiśniewski), 24. Adrian Kajpust, 8. Marcin Sudy, 13. Kacper Pieniążek - 20. Mateusz Stańczyk (80, 11. Bartosz Klockowski), 6. Marcel Tyl, 30. Mateusz Chmielowiec (80, 15. Diel Spring), 99. Sebastian Taranek, 17. Krzysztof Zawiślak - 10. Miłosz Matuszewski.

Stal: 23. Jakub Borusiński - 5. Jakub Gajewski, 3. Bartosz Dyszy, 4. Szymon Jagieła, 7. Krystian Michalak - 27. Jakub Czelej (66, 19. Kamil Łokieć), 6. Kamil Bartoś (73, 14. Ernest Skrzyński), 9. Kamil Wolski, 17. Dawid Chudyba (66, 97. Adrian Popiołek), 20. Adam Zawierucha (73, 16. Jan Imiołek) - 11. Jakub Mażysz (66, 10. Dariusz Cygan).

żółte kartki: Klockowski - Gajewski.

sędziował: Michał Bobrek (Wadowice).