Zwycięstwo przy Koseły

Wisła Sandomierz wygrała 2-0 (1-0) z Wólczanką Wólka Pełkińska w meczu 33. kolejki III ligi, gr. IV rozegranym u siebie. Bramki strzelili Szymon Jarosz i Grzegorz Ochwat. W drugiej połowie spotkania Krzysztof Wróblewski obronił rzut karny. Była to pierwsza wygrana wiślaków na własnym obiekcie od dwunastu tygodni.

Wisła w 11. minucie objęła prowadzenie. W szybkim kontrataku po dalekim podaniu WIktora Rękasa Szymon Jarosz w sytuacji sam na sam skierował piłkę do siatki. Potem do dośrodkowaniu z prawej strony dobrze głową uderzył Grzegorz Ochwat, ale piłkę zdołał odbić bramkarz.

W 58. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Sebastian Taranek podał za linię obrońców, próbujących interweniować Petryka i Dutkę uprzedził Ochwat głową zdobywając bramkę. Trzy minuty później piłkarze Wólczanka stanęli przed szansą na zdobycie gola kontaktowego, jednak Krzysztof Wróblewski wyczuł intencję Krzysztofa Pietlucha, i obronił rzut karny wybijając piłkę za linię końcową. Goście nie odpuszczali. W bramce Wisły znakomicie spisywał się Wróblewski, broniąc m.in. groźny strzał z dystansu.

12 czerwca 2022, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 Wólczanka Wólka Pełkińska
Szymon Jarosz 11, Grzegorz Ochwat 58

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 4. Wiktor Rękas, 17. Damian Mężyk, 5. Włodzimierz Krajewski, 30. Damian Bednarek (81, 18. Mateusz Kuśmierczyk) - 23. Szymon Jarosz (66, 10. Kamil Bełczowski), 15. Dariusz Partyka, 26. Jakub Janik, 6. Sebastian Taranek (66, 7. Jakub Mażysz), 8. Grzegorz Ochwat - 99. Cezary Charszla (74, 11. Szymon Rak).

Wólczanka: 93. Jakub Dutka - 8. Arkadiusz Baran (80, 6. Dominik Kędzior), 44. Dmytro Petryk, 5. Daniel Pawłowski, 88. Adrian Soboń - 9. Kacper Durda (65, 32. Jonathan Diumasumbu), 23. Mateusz Podstolak, 77. Denys Dolinśkyj, 7. Jakub Lorek (65, 99. Wojciech Michalski), 17. Kacper Czernicki (65, 11. Karol Twardowski) - 20. Krzysztof Pietluch (80, 15. Karol Olejarka).

żółte kartki: Bełczowski, Rękas - Pietluch.

sędziował: Piotr Marcinkowski (Warszawa).

W 61. minucie Krzysztof Pieltuch nie wykorzystał rzutu karnego (Krzysztof Wróblewski obronił).

W drużynie gości zagrał były piłkarz Wisły - Mateusz Podstolak.