Zapowiedź meczu: Zdobyć Rydlówkę

Przyszedł czas na odrobienie zaległości przez Wisłę Sandomierz i Garbarnię Kraków. Pierwotnie mecz 2. kolejki III ligi został przełożony. Niestety z powodu prowadzonych prac na stadionie meczu nie będą mogły oglądnąć zorganizowane grupy kibiców z Sandomierza.

Drużyna Garbarni jest spadkowiczem z II ligi. W ubiegłym sezonie zajęła miejsce trzecie od końca. Wiślacy nie mieli jeszcze okazji zagrać z krakowskim zespołem. Będzie to dobra okazja do porównania sił pretendenta do awansu z ekipą, która spędziła w drugiej lidze ostatnie trzy lata.

Od 9 września nowym trenerem garbarzy został Mirosław Hajdo. Były szkoleniowiec m.in. Sandecji Nowy Sącz i Cracovii. Dużym wzmocnieniem przed sezonem było pozyskanie z Górnika Libiąż Tomasza Baligi (byłego piłkarza Cracovii). Do formacji defensywnej trafił Mateusz Pawłowicz z Motoru Lublin.

Piłkarze Garbarni początek sezonu mieli kiepski - dwie porażki z rzędu. Jednak potem było już lepiej. W ostatnich pięciu meczach przegrali raz, raz też zremisowali i trzy razy wygrali. Pokonali m.in. w Oświęcimiu Sołę 2-0. Obecnie ekipa z Krakowa zajmuje 11. miejsce. W tym sezonie żaden zespół nie zdołał pokonać garbarzy na ich stadionie.

Mecz z Garbarnią odbędzie się w środę 24 września o godz. 16:00.