Zapowiedź meczu: Zakończyć z przytupem

W ostatnim spotkaniu ligowym Wisła zmierzy się w Tarnowie z miejscową Unią. Dla sandomierzan będzie to kolejna okazja do pierwszej wygranej z "Jaskółkami".

Historia potyczek pomiędzy Wisłą i Unią jest na korzyść tarnowian. W dwóch dotychczas rozegranych meczach padł remis (0-0) i raz wygrali piłkarze Unii (3-1). W ostatnim sezonie dzisiejszy rywal Wisły zajął 7. miejsce, zdobywając 49 punktów.

Wśród nowych zawodników, którzy dołączyli do Unii przed obecnymi rozgrywkami warto wspomnieć m.in. o Łukaszu Popieli i Janie Krecie. 29-letni Popiela wcześniej występował m.in. w Okocimskim KS-ie Brzesko i Puszczy Niepołomice. Natomiast sezon 2013/14 spędził w Siarce Tarnobrzeg. Kret ma 20 lat i jest obrońcą. Ten wychowanek Siarki Tarnobrzeg przez ostatni rok grał w III lidze w Bocheńskim KS-ie. W październiku w klubie doszło do zmiany trenera. Michała Szymczyka zastąpił były piłkarz Unii i dotychczasowy trener juniorów - Daniel Bartkowski.

W przekroju ostatnich pięciu spotkań piłkarze Unii wyraźnie poprawili się pod koniec rundy. Najpierw była skromna 0-1 porażka z Hutnikiem Nowa Huta, ale już pozostałe cztery mecze, to już komplet wygranych. Kolejno z: MKS Trzebinia/Siersza (1-0), Wolanią Wola Rzędzińska (2-0), Partyzantem Radoszyce (2-1), Koroną II Kielce (2-1).

Wisła będzie musiała się obejść bez Mariusza Kukiełki i Jarosława Piątkowskiego, którzy nie mogą zagrać z powodu nadmiaru żółtych kartek. Niepewny jest też występ Przemysława Michalskiego. Pomocnik w meczu z Granatem miał problemu ze stawem kolanowym.

Mecz z Unią Tarnów rozpocznie się dzisiaj o godz. 13:00.