Zapowiedź meczu: Z wolą walki do Woli Rzędzińskiej

Przed podopiecznymi Tadeusza Krawca kolejny debiut w starciu z nowym zespołem w zmaganiach ligowych. Tym razem wiślacy pojadą do Woli Rzędzińskiej, gdzie zagrają mecz 12. kolejki III ligi zmiejscową Wolanią.

Wolania jest beniaminkiem w III lidze. Zespół, którego trenerem jest Grzegorz Tyl zajmuje 9. miejsce z dorobkiem piętnastu punktów. Co ciekawe piłkarze Wolanii zdołali zremisować z pogromcami sandomierzan - Sołą Oświęcim i Porońcem Poronin. Na własnym obiekcie Wolania przegrała tylko raz - z Hutnikiem Nowa Huta. W ostatnich pięciu spotkaniach Wolania dwa razy wygrała (obydwa mecze u siebie) i trzy razy przegrała.

Wartymi zainteresowania wzmocnieniami przed sezonem są m.in. dwaj piłkarze Unii Tarnów - młody obrońca Kamil Bachula i pomocnik Adrian Ślęzak. Do klubu trafił też Wojciech Szkotak z Bocheńskiego KS-u (wcześniej m.in. Młoda Ekstraklasa Cracovii). Najlepszym strzelcem jest Artur Biały, który ma na koncie pięć bramek. W ostatnim meczu z rezerwami Korony Kielce nie wykorzystał rzutu karnego.

Mecz Wolania Wola Rzędzińska - Wisła Sandomierz w niedzielę o godz. 15:00.