Zapowiedź meczu: Z Granatem o mistrza jesieni

W przedostatniej jesiennej kolejce ligowej przed Wisłą Sandomierz najważniejsze spotkanie, z wiceliderem - Granatem Skarżysko-Kamienna. Prawdopodobnie zwycięzca tego meczu zakończy rundę na szczycie tabeli.

W przeszłości wzajemna rywalizacja zespołów była bardzo wyrównana. W ostatnich czterech meczach padły trzy remisy i jedno zwycięstwo zanotowali skarżyszczanie. Niestety wiślacy porażkę odnieśli u siebie (1-2). Ubiegły sezon Granat zakończył na pierwszy miejscu z przewagą 21 punktów nad czwartą Wisłą z prawem gry w barażach o II ligę. Piłkarze Granatu odpadli z walki o II ligę po pierwszej rundzie, w której przegrali w dwumeczu po rzutach karnych z Sokołem Ostróda.

Interesującymi wzmocnieniami zespołu ze Skarżyska-Kamiennej są m.in. pomocnicy Jan Kowalski i powracający do klubu Adam Imiela. Kowalski jest wychowankiem Wiernej Małogoszcz, ale ostatnie półtora roku spędził w drugoligowej Siarce Tarnobrzeg. Imiela też ostatnio występował w II lidze - w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Jednak jesienią 2013 roku grał w pierwszoligowym GKS-ie Tychy.

Ostatnie pięć spotkań ligowych Granatu to komplet zwycięstw, z przewagą minimum dwóch bramek. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego wygrali kolejno z Hutnikiem Nowa Huta (3-1), MKS Trzebinia/Siersza (3-1), Wolanią Wola Rzędzińska (5-0), Partyzantem Radoszyce (6-0) i Koroną II Kielce (3-1). Warto zaznaczyć, że cztery ze wspomnianych spotkań odbywały się na obiekcie Granatu. Jutro w Sandomierzu nie zagra kontuzjowany pomocnik Dawida Sala.

Pod znakiem zapytania stoją występy w jutrzejszym pojedynku Mariusza Kukiełki (kontuzja w ostatnim meczu) i Daniela Choraba, który jeszcze dochodzi do siebie po urazie głowy.

Mecz Wisły z Granatem już jutro o godz. 13:00.