Zapowiedź meczu: Wolania przy K3

Piłkarze Wisły Sandomierz w 29. kolejce III ligi zagrają na własnym stadionie z Wolanią Wola Rzędzińska.

Bo dość zaskakującym remisie w Trzebini wiślacy muszę wygrać z Wolanią, z zespołem, który nie zdobył punktu od trzech spotkań. W pierwszym meczu pomiędzy Wolania i Wisłą wygrali piłkarze Tadeusza Krawca. Jedyną bramkę zdobył Mariusz Kukiełka.

Zdecydowanie największym osłabieniem w szeregach Wisły, będzie pauzujący za kartki Jarosław Piątkowski. Z tego samego powodu nie może zagrać m.in. Barłomiej Gołasa. Poza tym problemy zdrowotne mają Daniel Beszczyński, Maciej Ziółek i Rafał Mikulec. Natomiast po stronie Wolanii za nadmiar żółtych kartek nie wystąpi najskuteczniejszy strzelec zespołu - Artur Biały.

W Wolanii na początku maja zatrudniono nowego trenera. Został nim Bartosz Zołotar - były piłkarz m.in. Wisłoki Dębica.

Biorąc pod uwagę ostatnie pięć meczów piłkarzom Wolanii idzie coraz gorzej. Co prawda dwa zwycięstwa i trzy porażki to nie jest dramat, ale właśnie ostatnie trzy spotkania to same porażki, głównie z rywalami potencjalnie słabszymi jak Wierną Małogoszcz (0-2) i Partyzantem Radoyszce (1-3). Trzecia porażka była w ostatniej kolejce z Koroną II Kielce (4-5). Natomiast potrafili wygrać Łysicą Bodzentyn (3-2) i MKS Trzebinia/Siersza (1-0).

Drużynę Wolanii opuścili m.in. wieloletni piłkarz tego klubu Grzegorz Jasiak, Kamil Bachula i Adrian Ślęzak. Ten ostatni występuje w Stali Mielec. Natomiast z mieleckiego zespołu przyszli dwaj młodzi ofensywni piłkarze - Konrad Jaworski i Wojciech Mącior. Przyszli również Tomasz Barycza z Wisłoki Dębica i Damian Lubera z Hutnika Nowa Huta.

Początek spotkania 17 maja o godz. 17:00.