Zapowiedź meczu: Trudny wyjazd

Przed piłkarzami Wisły Sandomierz 3. kolejka rozgrywek III ligi. Wiślaków czeka trudny wyjazd do Oświęcimia, gdzie zmierzą się z zespołem Soły.

W ubiegłym roku drużyna Sebastiana Stemplewskiego zajęła trzecią lokatę w tabeli, ze stratą pięciu oczek do Wisły. Soła na trzecioligowych boiskach występuje od sezonu 2012/13, więc rok później niż sandomierzanie. Dotychczas obie ekipy spotkały się ze sobą czterokrotnie. Jesienią 2013 roku Soła wygrała w Sandomierzu 1-0 (1-0). Wiślacy zrewanżowali się wiosną, wygrywając również 1-0 (0-0) po golu z 90. minuty Przemysława Michalskiego. W następnym sezonie Soła wygrała na własnym obiekcie 3-1 (1-0), ale przy Koseły 3a lepsi byli piłkarze Wisły. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 (0-0), a obie bramki strzelił Jarosław Piątkowski.

Przed startem zmagań w sezonie 2015/16 Sołę opuścili m.in. Dariusz Zapotoczny (koniec wypożyczenia z GKS-u Katowice), Grzegorz Talaga (transfer do Beskidu Andrychów) oraz wieloletni zawodnicy Soły - Adam Janeczko i Rafał Skrzypek. Klub zasili m.in. 20-letni pomocnik Konrad Kochan z Naprzodu Syrynia i Krzysztof Hałgas, który ma za sobą grę w Piaście Gliwice. Hałgas w ubiegłym sezonie był w szerokiej kadrze ekstraklasowca z Gliwic, jednak grał tylko w trzecioligowych rezerwach.

Obecny sezon Soła rozpoczęła podobnie jak Wisła - od porażki. W 1. kolejce Soła przegrała u siebie 0-1 (0-1) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W kolejnej, po zaciętym meczu, wygrała 1-0 (0-0) z Porońcem Poronin, zdobywając bramkę dopiero w doliczonym czasie gry, po trafieniu ubiegłorocznego króla strzelców ligi - Pawła Cygnara.

Spotkanie Soły z Wisłą zaplanowano na niedzielę godz. 17:00.