Zapowiedź meczu: Szansa na powrót na szczyt

W niedzielę o godz. 16:00 Wisła Sandomierz rozegra spotkanie 25. kolejki III ligi z Popradem Muszyna. Dla piłkarzy Wisły będzie to poważna szansa na powrót na pozycję lidera, gdyż tego samego dnia Soła Oświęcim zmierzy się z wymagającą Garbarnią Kraków.

W rundzie jesiennej Wisła nie dała szans zespołowi z Muszyny, gromiąc 4-0 (1-0). Bramki zdobyli Mariusz Kukiełka, Damian Nogaj, Adrian Gębalski i Jarosław Pacholarz. Z tej czwórki w drużynie pozostał już tylko Pacholarz, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze bramki na stadionie w Sandomierzu.

Najwyraźniej Popradowi nie pomogła zmiana trenera pomiędzy rundami. Kordian Wójs (wcześniej asystent trenera w Wiśle Puławy) nie zdołał jeszcze wywalczyć kompletu punktów. Pod względem zdobyczy punktowej wiosną Poprad notuje najgorsze miejsce w lidze. W siedmiu spotkaniach zdobyte zaledwie dwa punkty, mówią same za siebie. Muszynianie w ostatnich pięciu meczach wywalczyli punkt, remisując z Wolanią Wola Rzędzińska (0-0). Wcześniej była jeszcze porażka 1-2 z Hutnikiem Nowa Huta, a potem przegrane z Partyzantem Radoszyce (2-3), Koroną II Kielce (0-1) i MKS Trzebinia/Siersza (0-2).

Z klubem z Muszyny pożegnali się m.in. bramkarz Daniel Bomba (obecnie Soła Oświęcim), bramkarz Julian Grzegorczyk i napastnik Filip Piszczek (obaj odeszli do Sandecji Nowy Sącz). Przybyli natomiast m.in. bramkarz Maciej Duda (z czwartoligowego Popradu Rytro), obrońca Michał Dudek (ze Zjednoczonych Branice) oraz Bartłomiej Matiaszek (z Ogniwa Piwniczna Zdrój).

Do składu Wisły powrócił Bartłomiej Gołasa, który zmuszony był pauzować kolejkę za żółte kartki. Z kolei kapitan Maciej Ziółek z tego samego powodu nie będzie mógł zagrać w niedzielę.

- Nie wyobrażam sobie innego wyniku, niż nasze zwycięstwo. Poprad jest jak najbardziej w naszym zasięgu, i dlatego liczę na komplet punktów - powiedział kierownik Wisły Mateusz Kulita.

Przypominam początek spotkania o godz. 16:00. Wszyscy na K3!