Zapowiedź meczu: Świętokrzyskie Derby

W sobotę o godz. 15:00 Wisła Sandomierz podejmie w Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowy KSZO 1929. Ligowe emocje powrócą po ponad czterech miesiącach.

KSZO podobnie jak Wisła aspiruje do awansu do II ligi. Po rundzie jesiennej to piłkarze Tadeusza Krawca są bliżej osiągnięcia tego celu. Zajmująca czwarte miejsce ekipa ostrowczan ma dziewięć punktów mniej niż Wisła. W spotkaniu 1. kolejki padł remis 1-1. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał w 9. minucie Adrian Gębalski, a goście wyrównali w 61. minucie po uderzeniu z dystansu Kamila Dziadowicza.

W przerwie zimowej obie drużyny zagrały ze sobą w spotkaniu kontrolnym. W Ostrowcu Świętokrzyskim Wisła wygrała 4-2. Nie mamy nic przeciwko, żeby takim wynikiem zakończył się jutrzejszy mecz. W przekroju ostatnich pięciu spotkań w lidze KSZO wygrał trzy mecze i dwa zremisował. Piłkarze Rafała Lasockiego byli lepsi od MKS Trzebinia/Siersza, Wolanii Wola Rzędzińska i Partyzanta Radoszyce. Zwycięstwa te zakończyły się wynikami 3-0. Z kolei punktami podzielić musieli się z Hutnikiem Nowa Huta (2-2) i Koroną II Kielce (1-1).

Do zespołu KSZO powrócili głównie piłkarze grający w przeszłości w KSZO Junior m.in. Karol Barański, Michał Gajos, Wojciech Dylewski i Damian Nogaj. Nogaj jesienią grał w Wiśle, z kolei Dylewski jest wychowankiem Trójki Sandomierz. Do zespołu dołączył też Konrad Wójtowicz. 24-letni pomocnik jesienią 2013 roku reprezentował barwy sandomierskiej Wisły. Zespół opuścili natomiast Michał Hołody, który będzie grać w Wiśle Annopol oraz Konrad Skwarliński, który przeszedł do Kamiennej Brody. Z Wisłą nie będzie mógł wystąpić Jakub Kapsa, ponieważ w ostatnim spotkaniu otrzymał czwartą żółtą kartkę.

Początek spotkania o godzinie 15:00 na obiekcie przy ul. Świętokrzyskiej 11.

​źródło: własne