Zapowiedź meczu: Przełamać niemoc

W sobotę w Tarnowie wiślacy rozegrają kolejny ligowy pojedynek. Rywalem będzie zespół Unii.

Mecz z Unią będzie okazją do wywalczenia po raz pierwszy kompletu punktów na wyjeździe i w historii stać z tarnowską drużyną.

Ostatni sezon Unia zajęła w lidze 8. miejsce. Bilans spotkań zamknął się czternastoma wygranymi, taką samą liczbą porażek oraz sześcioma remisami. Całość wystarczyła na zdobycie 48 punktów.

W meczach przeciwko tarnowianom Wisła nie zdołała wygrać. Z czterech rozegranych wiślacy dwa przegrali i dwa zremisowali.

Podczas trwających rozgrywek Unia zajmuje jedno miejsce wyżej od Wisły, mając ten sam bilans - cztery wygrane i cztery porażki. Podopieczni Daniela Bartkowskiego (byłego zawodnika Unii) grają w tym sezonie w przysłowiową "kratkę", przeplatając porażki wygranymi. Piłkarze "Jaskółek" m.in. wygrali u siebie z rezerwami Wisły Kraków czy na wyjeździe z rezerwami Korony Kielce. Ostatnie dwie kolejki do seria przegranych - z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0-2 i Porońcem Poronin 1-3.

Spośród trójki najskuteczniejszych w ubiegłym sezonie piłkarzy - Krzysztof Ropski, Dawid Sojda i Łukasz Popiela został jedynie ten ostatni. Sojda przeniósł się do Puszczy Niepołomice, natomiast Ropski do Radomiaka Radom. Z kolei pojawili się m.in. pomocnik Łukasz Bartkowski (brat trenera, z Wolanii Wola Rzędzińska) czy Damian Buras z Wisły II Kraków. Szeregi Unii zasilił też wychowanek drużyny z Niecieczy Krzysztof Wrzosek, który zagrał w pierwszym zespole Termaliki z I lidze.

Dla Wisły jutrzejszy mecz będzie okazją do przełamania wyjazdowej niemocy. Oby ta próba zakończyła się sukcesem.