Zapowiedź meczu: Pokonać małogoskich weteranów

W 15. kolejce rozgrywek ligowych Wisła Sandomierz zagra na własnym obiekcie z weteranami III ligi - piłkarzami Wiernej Małogoszcz.

Zespół z Małogoszczy w trzeciej lidze występuje nieprzerwanie od dziesięciu lat. Ostatni sezon zakończył na 10. miejscu, natomiast obecnie zajmuje przedostatnią lokatę. Dla wiślaków to trzeci sezon na trzecioligowych boiskach, więc okazja do zagrania przeciwko Wiernej było przynajmniej kilka. W ostatnich czterech meczach na tym szczeblu rozgrywek lepsi byli sandomierzanie, którzy wygrali trzy razy i raz przegrali. Na własnym stadionie Wisła wygrała dwukrotnie (dwa razy 1-0), natomiast na wyjeździe raz wygrała (2-1) i raz przegrała (0-2).

Wśród nowych piłkarzy Wiernej warto zwrócić uwagę na Bartosza Papkę. Pomocnik mimo 21 lat ma za sobą występy w Ekstraklasie (cztery mecze w barwach Korony Kielce) oraz I lidze (w Stomilu Olsztyn). Ostatnim klubem Papki była Stal Mielec.

Jedyne zwycięstwo małogoszczanie zdobyli po wygranej 1-0 w Radoszycach z Partyzantem. W pozostałych, ostatnich czterech meczach Wierna zremisowała 1-1 z Wisłą II Kraków i trzy razy przegrała - z Sołą Oświęcim 0-2, Koroną II Kielce 1-4, Porońcem Poronin 0-2.

Spotkanie Wisły z Wierną odbędzie się 2 listopada o godz. 13:00.