Zapowiedź meczu: Podtrzymać formę

Poroniec Poronin będzie w niedzielę przeciwnikiem Wisły Sandomierz w 6. kolejce rozgrywek III ligi. Przypominam, że mecz odbędzie się w Sandomierzu, a nie jak pierwotnie planowano w Poroninie.

W statystykach sandomierzan Poroniec występuje dwa razy. Tyle razy zmierzyły się ze sobą zespoły. W rundzie jesiennej ostatniego sezonu Wisła wygrała u siebie skromnie 1-0, po golu z rzutu karnego Adriana Gębalskiego. Z kolei wiosną, na wyjeździe rozwiązał się worek z bramkami i piłkarze Tadeusza Krawca zmiażdżyli przeciwnika, wygrywając aż 4-0. Bramki zdobyli Gębalski, Maciej Ziółek, Damian Nogaj i Jarosław Pacholarz. Poroninianie zakończyli sezon na 14. miejscu, ostatnim, które gwarantowało pozostanie w lidze. Najlepszym strzelcem, z dwunastoma trafieniami został Rafał Waksmundzki (obecnie Limanovia Limanowa).

Zdecydowanie największą gwiazdą drużyny jest pięciokrotny mistrz Polski i trzykrotny mistrz Szkocji z Celtikiem - Maciej Żurawski, który ma też na koncie 72 mecze w reprezentacji. Z innych wzmocnień zespołu z Poronina to m.in. dwaj byli piłkarze Garbarni Kraków - bramkarz Adrian Jękot i obrońca Przemysław Senderski oraz napastnik Grzegorz Kmiecik. Ten ostatni wcześniej grał w Limanovii Limanowa. Zaliczył też 70 meczów w ekstraklasie, strzelił dwanaście goli. Wywalczył mistrzostwo kraju z Wisłą Kraków w 2008 roku.

Trwająca rywalizacja ligowa idzie zawodnikom Porońca całkiem dobrze. Nie przegrali żadnego meczu. Wygrali dwa razy - 1-0 z MKS-em Trzebinia/Siersza i 3-1 z Koroną II Kielce. Również dwukrotnie zremisowali - 0-0 z Hutnikiem Nowa Huta i 1-1 z Wolanią Wola Rzędzińska. Wszystkie spotkania rozgrywając na obiektach rywali. Obecnie plasują się na 5. miejscu.

Po wczorajszym świetnym meczu Wisły z Wisłą II Kraków kibiców zadowoli wyłącznie komplet punktów. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17:00 w Sandomierzu.