Zapowiedź meczu: Derby Powiśla

Przed piłkarzami Wisły Sandomierz bardzo ważny mecz - Derby Powiśla. Rywalem wiślaków będzie zespół Czarnych Połaniec.

Wspomniane Derby wielokrotnie dodawały smaczku i przyciągały na trybuny wielu kibiców. Tym razem termin meczu sprzyja wysokiej frekwencji. Drużyny ze sobą zagrały ostatni raz w sezonach 2011/12 i 2012/13. W ostatnich czterech spotkaniach bilans wynosi 1-2-1. Raz wygrała Wisła 3-1, raz Czarni też 3-1, i dwukrotnie był bezbramkowy remis. Czarni są beniaminkiem rozgrywek. Wrócili do III ligi po roku spędzonym w rozgrywkach o szczebel niższych.

Szeregi zespołu z Połańca zasili głównie piłkarze mający za sobą występy w Siarce Tarnobrzeg. M.in. Dawid Korona i Tomasz Wolan. Dołączył też występujący przez rok w Wiśle Sandomierz - Rafał Pydych, brat Krystiana. Kilka dni temu przyszedł też Piotr Ferens z rezerw Wisły Kraków.

Biorąc pod uwagę ostatnie pięć spotkań Czarnych bilans mają znakomity. Nie przegrali żadnego meczu, raz remisując. Natomiast od początku sezonu zanotowali jedną porażkę. Dzisiaj wygrali u siebie 2-1 z wyżej notowanym Granatem Skarżysko-Kamienna.

Z kolei u wiślaków bardzo cieszy wysoka skuteczność. Podopieczni Tadeusza Krawca mają tyle samo bramek zdobytych, co lider Poroniec Poronin. Zaznaczyć trzeba, że sandomierzanie mają jeszcze do odrobienia zaległy mecz z Garbarnią Kraków.

Derby Powiśla odbędą się w niedzielę o godz. 16:00.